“ABLV Bank” emitēs obligācijas

ABLV Bank” jūlija sākumā plāno emitēt divu gadu obligācijas 75 miljonu ASV dolāru (66,2 miljonu eiro) un 20 miljonu eiro apmērā, teikts bankas paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

Bankas pārstāvji informē, ka piektās obligāciju piedāvājuma programmas ietvaros “ABLV Bank” emitēs 75 000 kupona obligāciju 1000 ASV dolāru nominālvērtībā. Gada procentu likme ir fiksēta – 1,55% ar kupona izmaksu divas reizes gadā. Obligāciju emisijas datums ir 2015.gada 7.jūlijs, bet dzēšanas datums – 2017.gada 7.jūlijs.

Tāpat banka emitēs 20 000 kupona obligāciju 1000 eiro nominālvērtībā. Šo obligāciju gada procentu likme ir fiksēta – 0,8% ar kupona izmaksu divas reizes gadā. Obligāciju emisijas datums ir 2015.gada 7.jūlijs, bet dzēšanas datums – 2017.gada 7.jūlijs.

Parakstīšanās uz minētajām obligāciju emisijām sāksies 21.maijā un ilgs līdz 29.jūnijam.

Ieskaitot arī dzēstās obligācijas, līdz šim banka veikusi kopumā 27 publiskās obligāciju emisijas.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka maija sākumā Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) reģistrēja “ABLV Bank” parāda vērtspapīru pamatprospektu piektajai obligāciju emisijai. Bankas pamatprospektā ir paredzēts, ka gada laikā banka varēs emitēt parāda vērtspapīrus par kopējo vērtību 400 miljoni eiro vai šīs summas ekvivalentu ASV dolāros atbilstoši konkrētā publiskā piedāvājuma galīgajiem noteikumiem. Programmas ietvaros paredzēts emitēt obligācijas ar dzēšanas termiņu no viena līdz 12 gadiem.

Pēc aktīvu apmēra “ABLV Bank” ir otra lielākā banka Latvijā. Bankas lielākajiem akcionāriem – Oļegam Fiļam, Ernestam Bernim un Nikai Bernei – uz tiešas un netiešas līdzdalības pamata pieder 86,23% no bankas pamatkapitāla.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.