Atbalsta programma mājokļa iegādei

Sava mājokļa iegāde vai būvniecība ir teju katras ģimenes sapnis, kura īstenošana prasa samērā lielus finansiālos līdzekļus, savukārt to iekrāšana nereti sagādā problēmas.

Viens no risinājumiem finanšu līdzekļu iegūšanai varētu būt hipotekārais kredīts, kuru iespējams saņemt, kā ķīlu norādot īpašumu, kuru vēlaties iegādāties, taču jāņem vērā, ka ikviena hipotekārā kredīta gadījumā, aizdevuma apjoms nebūs 100% un pirmo iemaksu nāksies veikt no saviem iekrājumiem.

Šobrīd valstī tiek īstenota valsts jeb ģimenes, kurās aug vismaz viens nepilngadīgs bērns var saņemt valsts sniegtu atbalstu mājokļa iegādei vai būvniecībai. Šajā programmā paredzētais atbalsts ir valsts sniegtais galvojumus, kas palīdz samazināt pirmās iemaksas apjomu, hipotekārā kredīta gadījumā.

Valsts galvojuma apmērs atkarīgs no tā, cik daudz nepilngadīgu bērnu aug ģimenē.

Ja ģimenē ir:

  • Viens bērns – valsts galvojuma apmērs ir 10% no kredīta summas, bet ne vairāk, kā 10 000 EUR,
  • Divi bērni – valsts galvojuma apmērs 15% no kredīta summas, bet ne vairāk, kā 15 000 EUR,
  • Trīs bērni – valsts galvojuma apmērs 20% no kredīta summas, bet ne vairāk, kā 20 000 EUR.

Piemēram, ja ģimene vēlas iegādāties nekustamo īpašumu par 50 000 EUR un banka ir gatava izsniegt aizdevumu aptuveni 40 000 EUR apmērā, tad ģimenei no saviem līdzekļiem, būtu jāsedz pirmā iemaksa 10 000 apmērā, taču, ja ģimenē aug viens bērns un tā izmanto atbalsta programmu, valsts sniedz galvojumu 10% apmērā no kredīta summas, šajā gadījumā aptuveni 4 000 apmērā, un ģimenei no saviem līdzekļiem nākas iemaksāt vien 6 000, līdzšinējo 10 000 vietā. Respektīvi, jo vairāk bērnu aug ģimenē, jo mazāks ir pirmās iemaksas apmērs, kas veicas no saviem finanšu līdzekļiem.

Valsts atbalsta programma mājokļa iegādei vai būvniecībai, šobrīd darbojas vairākas Latvijas komercbankās, līdz ar to aizdevumu izvēlēs iespējas ir visai plašas.

Izvēloties sev piemērotāko aizdevēju, neaizmirstiet par kredītu piedāvājumu salīdzināšanu, jo atrodot izdevīgāko piedāvājumu, varēsiet būt drošs, ka par kredītu netiks pārmaksāts arī ilgtermiņā.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.