“Augstsprieguma tīkla” apgrozījums pērn 110,5 miljoni

Latvijas elektropārvades sistēmas operators “Augstsprieguma tīkls” pagājušajā gadā strādāja ar 110,503 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,2% vairāk nekā 2013.gadā, savukārt kompānijas peļņa samazinājās 2,8 reizes – līdz 998,3 tūkstošiem eiro, aģentūrai BNS pavēstīja kompānijas sabiedrisko attiecību speciālists Andris Sproģis.

Viņš norādīja, ka 2014.gadā “Augstsprieguma tīkla” apgrozījums un pelņa bija plānotajā līmenī, kas kopumā atbilst Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) lemtajam par pieļaujamo peļņas apmēru un kapitāla atdevi.

“Uzņēmuma peļņas samazinājums, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, galvenokārt saistīts ar uzkrājumu izveidi, ievērojot saimniecisko darbību ietekmējošo normatīvo dokumentu prasības un nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti,” skaidroja Sproģis.

Tāpat viņš atzīmēja, ka atbilstoši “Augstsprieguma tīkla” akciju turētāja – Finanšu ministrijas – lemto 90% no pagājušā gada peļņas jeb 898,5 tūkstoši eiro tiks izmaksāti dividendēs, bet atlikušie 10% jeb 99,8 tūkstoši eiro tiks ieskaitīti rezervēs un izlietoti “Augstsprieguma tīkla” turpmākai attīstībai – investīciju projektu finansēšanai.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka 2013.gadā “Augstsprieguma tīkls” strādāja ar 107,067 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12,8% vairāk nekā 2012.gadā, savukārt kompānijas peļņa saruka 2,7 reizes – līdz 2,762 miljoniem eiro.

“Augstsprieguma tīkls” ir elektropārvades sistēmas operators un pārvades tīkla pakalpojumu sniegšanas uzņēmums valstī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 5,691 miljons eiro, un tā īpašnieks ir Finanšu ministrija.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.