Autovadītāji Latvijā vairāk pērk vecākus automobiļus

Šogad pirmajā ceturksnī autovadītāji Latvijā vairāk iegādājušies vecākus automobiļus, liecina auto sludinājumu portāla ”Latauto.lv” apkopotā informācija.

Portāla pārdošanas vadītājs Andris Mālnieks aģentūrai BNS pavēstīja, ka pirms gada – 2014.gada pirmajā ceturksnī – Latvijā populārākās bija 6-10 gadus vecas automašīnas, bet šogad pirmajā ceturksnī lielāko daļu jeb 41,2% veidoja 11–15 gadus veci automobiļi.

Viņš arī informēja, ka pagājušā gada pirmajos trijos mēnešos Latvijā tika ievesti 3,7 tūkstoši 11–15 gadus veci automobiļi, bet šogad minētajā laika periodā par 29,7% vairāk – 4,8 tūkstoši. Savukārt 6–10 gadu vecu importēto transportlīdzekļu skaits samazinājies par 7,8% un 2015.gada pirmajā ceturksnī Latvijā ievesti 4,3 tūkstoši šādu automobiļu, tirgus daļai sarūkot līdz 37,6%. Vienlaikus jaunāki – 1-5 gadus veci automobiļi – šogad pirmajā ceturksnī aizņēma 16,7% Latvijas automobiļu tirgus daļu, kas ir par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā.

“Līdzīgas tendences valda arī kaimiņvalstī Lietuvā. Lielāko tirgus daļu – 45,1% – šajā valstī veido 11–15 gadus veci transportlīdzekļi. Igaunijā pretēji – daudz populārāki ir jaunāki – 6-10 gadus veci automobiļi, kas šobrīd aizņem 38,7% tirgus daļu,” klāstīja Mālnieks.

Viņš arī informēja, ka salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo ceturksni Latvijā pieaudzis gan jaunu, gan importētu lietotu automobiļu pārdošanas darījumu skaits. Pēc portāla datiem, 2015.gada pirmajā ceturksnī nopirkts par 5,1% vairāk jaunu transportlīdzekļu, bet lietotu importētu – par 8,5% vairāk nekā pērn šajā laikā. “Salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem mēnešiem, lietotu importētu automobiļu darījumu skaits pieaudzis no 11 tūkstošiem līdz 11,5 tūkstošiem, bet jaunu automobiļu – no 3,4 tūkstošiem līdz 3,7 tūkstošiem,” piebilda Mālnieks.

Viņš arī minēja, ka Latvija ir vienīgā no trim Baltijas valstīm, kurā gada laikā audzis lietotu importētu automobiļu pārdošanas darījumu skaits. Igaunijā šā gada pirmajos trijos mēnešos importēto automobiļu skaits samazinājies par 3,5%, bet Lietuvā – par 17,9%.

Tāpat Mālnieks norādīja, ka Latvijā, lai arī nenozīmīgi, taču ir mainījies automobiļu tirgus pēc degvielas tipa. Šogad pirmajā ceturksnī palielinājies jaunu benzīna dzinēju transportlīdzekļu skaits. “Pērn šajā pašā periodā tika pārdots par 1100 vienībām vairāk jaunu automobiļu ar benzīna dzinējiem, bet šogad pat par 240 vienībām vairāk. Automobiļu ar dīzeļa dzinējiem skaits samazinājies par 3,5%. Arī alternatīvās degvielas dzinēju transportlīdzekļu skaits samazinājies (par 0,3%), un veido 2,6% no jauniem pārdotajiem automobiļiem,” viņš teica.

”Latauto.lv” ir 2014.gadā izveidots transporta sludinājumu portāls.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.