“Ave MTP” apgrozījums audzis par 6,8%

Mēbeļu ražotājs “Ave MTP” pērn strādājis ar 2,885 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,8% vairāk nekā 2013.gadā, bet uzņēmuma peļņa bija 15,7 tūkstoši pretēji zaudējumiem pirms gada, liecina datubāzē “Lursoft” publicētais kompānijas finanšu pārskats.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka mēbeļu sagatavju realizācijas apmērs pērn palielinājies par 39,8%, mīksto mēbeļu karkasu apmērs palielinājies par 9,7%, mežizstrādes apmērs samazinājies par 25%, bet kravu pārvadājumu apmērs samazinājies par 85%.

Tostarp taras zāģmateriālu pārdošanas apmērs 2014.gadā palielinājies par 6% un pārdotās produkcijas ražošanas izmaksas samazinājušās par 0,4%.

Vadības ziņojumā minēts, 2014.gadā “Ave MTP” veicis ilgtermiņa ieguldījumus 134,4 tūkstošu eiro apmērā.

Vadības ziņojumā arī sacīts, ka ražošanā turpinās bērza izejvielu trūkums, tāpēc, lai nodrošinātos ar izejvielu resursu, 2014.gadā tika sākta bērza apaļkoku pārstrāde. Šogad plānots apmēru palielināt.  “Ave MTP” vadība informē, ka šogad pirmajos trijos  mēnešos ir palielinājies bērza izejvielu iepirkums no Krievijas.

“Lai palielinātu mežizstrādes pakalpojumu apjomu, jau 2014.gadā tika plānota meža tehnikas nomaiņa, kas dotu iespēju piedāvāt pakalpojumu ne vien galvenajās cirtēs, bet arī krājas kopšanas cirtēs. Tas netika realizēts un to plānots paveikt šogad,” teikts vadības ziņojumā.

“Ave MTP” vadība prognozēja, ka 2015.gadā izdosies palielināt ražošanas apmērus. Kā galvenās prioritātes nākotnei uzņēmuma vadība ir izvirzījusi nepārtrauktu produktu kvalitātes uzlabošanu, procesu efektivitātes palielināšanu, kā arī izejvielu un materiālu iepirkuma uzlabošanu.

2013.gadā “Ave MTP” strādāja ar 2,702 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 50,5 tūkstošu eiro zaudējumus.

“Ave MTP” nodarbojas ar zāģmateriālu pārstrādi, mēbeļu sagatavju un mīksto mēbeļu karkasu ražošanu. Uzņēmums ir dibināts 1992.gadā, un tā pamatkapitāls ir 313,4 tūkstoši latu (445,9 tūkstoši eiro). Uzņēmums pieder piecām Latvijas privātpersonām.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.