Bankas Grieķijā atsāk darbu

Grieķijā pirmdien bankas atsāka darbu pēc tam, kad trīs nedēļas bija slēgtas, valdībai mēģinot novērst banku sistēmas sabrukumu saistībā ar valsts parādu krīzi.

Tomēr kopš 29.jūnija noteiktā kapitāla kontrole netiek atcelta, lai gan noteiktais limits skaidras naudas izņemšanai 60 eiro dienā tagad ir nomainīts uz 420 eiro nedēļā.

Bankas atvērtas pēc tam, kad Eiropas Centrālā banka (ECB) nolēma palielināt Grieķijas bankām pieejamo ārkārtas finansējuma apmēru par 900 miljoniem eiro un eiro zonas valstis vienojās par īstermiņa finansējumu Grieķijai. Kopš jūnija beigām Grieķijas bankām pieejamais ārkārtas finansējums bija 89 miljardi eiro.

ECB prezidents Mario Dragi ceturtdien paziņoja par Grieķijas bankām pieejamā ārkārtas finansējuma palielināšanu, kā arī atbalstīja Starptautiskā valūtas fonda (SVF) aicinājumus samazināt Grieķijas valsts parādu.

Jau ziņots, ka eiro zonas valstu finanšu ministri ceturtdien atzina, ka Grieķija ir izpildījusi priekšnoteikumus, lai uzsāktu saprašanās memoranda par jaunu aizdevumu sagatavošanas uzsākšanu. Tādējādi eiro zonas valstis ir sākušas procedūras, lai šo valstu finanšu ministri sāktu sarunas ar Grieķiju.

Grieķijas parlaments ceturtdienas naktī pieņēma likumu par smagām reformām, kuras pieprasa valsts starptautiskie kreditori apmaiņā pret jaunu aizdevumu. Vienošanās par jaunu aizdevumu 86 miljardu eiro apmērā tika panākta pirmdien.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.