“British American Tobacco Latvia” apgrozījums sarūk

Bijušais tabakas izstrādājumu importētājs “British American Tobacco Latvia” pagājušajā gadā strādāja ar 2,007 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir vairākas reizes mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma zaudējumi pieauga vairākas reizes – līdz 653,5 tūkstošiem eiro, liecina “Lursoft” datubāzē iesniegtais kompānijas gada pārskats.

Kompānijas vadības ziņojumā atzīmēts – tā kā “British American Tobacco Latvia” 2013.gadā ievērojami mainīja darbības veidu, pārtraucot tabakas preču importēšanu un izplatīšanu, uzņēmuma 2014.gada finanšu rezultāts ievērojami pasliktinājās. Tāpat kompānijas vadība norāda, ka īstenotās reorganizācijas rezultātā kompānija 2014.gadu noslēgusi ar zaudējumiem.

2014.gadā uzņēmums koncentrējās uz “British American Tobacco” produktu tirdzniecībā iesaistīto trešo pušu uzraudzību Latvijas teritorijā atbilstoši “British American Tobacco” prasībām, teikts uzņēmuma vadības ziņojumā.

Pateicoties biznesa modeļa maiņai, kompānija turpmāk plāno gūt peļņu. “Plānots, ka vienreizējās izmaksas, kuras radušās 2014.gadā, neatkārtosies nākamajos periodos,” teikts uzņēmuma vadības ziņojumā. Tāpat kompānijas vadība norāda, ka jaunais biznesa modelis nodrošinās zemākas saimnieciskās izmaksas, kā arī palielinās kompānijas patieso vērtību. Uzņēmums plāno turpināt jauno darbības modeli, liekot uzsvaru uz sadarbību ar tirdzniecības partneriem, pakalpojumu portfeli un trešo pušu vadību, kā arī kompānijas darbinieku profesionālo izaugsmi.

1992.gadā reģistrētā “British American Tobacco Latvia” pamatkapitāls ir 14,194 miljoni eiro, un tā vienīgais īpašnieks ir Nīderlandes kompānija “Precis 1789”.

2013.gadā “British American Tobacco Latvia” strādāja ar 31,022 miljonu eiro apgrozījumu un 180,9 tūkstošu eiro zaudējumiem.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.