“BSW Latvia” peļņa sarūk par 5,5%

Kokmateriālu ražotājs “BSW Latvia” aizvadītajā finanšu gadā, kas ilga no 2014.gada 1.aprīļa līdz šā gada 31.martam, strādāja ar 38,583 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa saruka par 5,5% un bija 1,533 miljoni eiro, liecina datubāzē “Lursoft” publiskotais finanšu pārskats.

Uzņēmuma finanšu pārskata vadības ziņojumā sacīts, ka 39% no saražotās produkcijas aizvadītajā finanšu gadā eksportēts uz Lielbritāniju, 45% produkcijas pārdots kontinentālajā Eiropā, Ziemeļāfrikā un citos reģionos, bet 16% realizēti vietējā tirgū.

Vienlaikus kompānijas vadība norāda, ka saistībā ar zāģbaļķu cenu pieaugumu un ievērojamiem kapitālieguldījumiem,”BSW Latvia” nesasniedza tik ievērojamu peļņu 12 mēnešu periodā, kā bija plānots.

Pārskata gadā “BSW Latvia” turpināja ieguldījumus infrastruktūras attīstībā, kā arī kokzāģētavas iekārtu uzlabojumos un modernizācijā. Tostarp ekspluatācijā tika nodota ēvelēšanas-šķirošanas līnija un zāģēšanas iekārta.

“BSW Latvia” vadība atzīst, ka nākamais finanšu gads būs izaicinājumiem bagāts. “Zviedrijas uzņēmumi palielina ražošanas apmērus un dažos tirgos vēl ir vērojama recesija,” teikts vadības ziņojumā.

Finanšu gadā, kas ilga no 2013.gada 1.aprīļa līdz 2014.gada 31.marta, “BSW Latvia” strādāja ar 35,434 miljonu eiro apgrozījumu un guva 1,622 miljonu eiro peļņu.

“BSW Latvia” pieder Lielbritānijā reģistrētam uzņēmumam “BSW Timber Limited”. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 9,715 miljoni eiro. “BSW Latvia” nodarbojas ar kokmateriālu zāģēšanu, kaltēšanu un tālāku apstrādi.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.