BTA reorganizāciju plānots pabeigt līdz jūlijam

Risku apdrošinātāja “BTA Insurance Company” (BTA) reorganizāciju, sadalot kompāniju atbilstoši biznesa ģeogrāfiskajam dalījumam – Baltija un pārējā Eiropa, joprojām plānots pabeigt līdz šā gada jūlijam, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja “BTA Insurance Company” valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus.

“Darba vēl ir daudz. Termiņš nav mainījies – plānojam, ka līdz šā gada 1.jūlijam pabeigsim reorganizācijas procesu, nodalot Baltijas reģionu no Eiropas biznesa. Tā kā ir izveidota jauna sabiedrība [“BTA Baltic Insurance Company”], ir jāveic visas likuma ietvaros paredzētās darbības licences saņemšanai, darbības plāna izskaidrošanai, aprakstam,” sacīja Lucaus.

Tāpat viņš atzīmēja, ka arī veicamie darbi informācijas tehnoloģiju (IT) jomā ir gana komplicēti, jo jānodala IT sistēmas, lai katra sabiedrība strādātu savā sistēmā.

“Skaidrojošais darbs ir ļoti liels, jo partneriem Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, kurus tas vistiešāk skars, ir jāskaidro, ka viņiem no sadarbības viedokļa nekas nemainīsies,” piebilda Lucaus.

Pēc viņa prognozētā, licenci “BTA Baltic Insurance Company” apdrošināšanas pakalpojumu sniegšanai kompānija varētu saņemt jūnija sākumā.

“Galvenais iemesls sabiedrības sadalīšanai ir izaugsme Eiropā, kas ar katru gadu pieaug. Šobrīd redzam, ka izaugsme 16-17% ir uz ārvalstu biznesa rēķina. Šādai tendencei saglabājoties, nodalīties vēlāk būs daudz grūtāk. Attīstības potenciāls ir ļoti liels,” teica Lucaus un piebilda, ka apmēram triju gadu laikā BTA portfelī Baltijā un pārējās Eiropas valstīs parakstīto prēmiju apmērs varētu būt vienāds. Šobrīd BTA portfelī Baltijā parakstīto prēmiju apmērs veido 65%, bet pārējās valstis attiecīgi 35%.

Savukārt, jautāts, vai, sadalot kompānijas, līdz ar “Maksātspējas II” normas stāšanos spēkā BTA grupai būtiski nepieaugs izdevumi, Lucaus norādīja, ka tiešā veidā izdevumi būtiski nepalielināsies, bet nepieciešamā kapitāla prasība grupai, protams, pēc “Maksātspējas II” regulējuma augs.

Viņš piebilda, ka saistībā ar to, ka 2016.gada stāsies spēkā “Maksātspējas II” regulējums, kompānija šobrīd neveicina izaugsmi Eiropā. “Eiropā izaugsmi neveicinām tieši tāpēc, ka no 2016.gada stājas spēkā “Maksātspējas II” regulējums. Mūsu pusē tas prasa lielu informācijas apstrādes principu maiņu, jo būtiskākā atšķirība no “Maksātspējas I” normām ir tā, ka vērtēšana, tirgus ietekmes analīze un risku aprēķins ir daudz detalizētāks. “Maksātspējas II” ietvaros katrs koeficients spēlē diezgan lielu lomu attiecībā uz kapitāla prasību. Piemēram, Francija sadalās padsmit reģionos, kuros katrs objekts, kas tiek apdrošināts, principā ir līdz pat pasta indeksam jāidentificē pret dažādām risku kartēm – zemestrīču, vētru, plūdu. Jārēķina, kurā reģionā cik daudz nekustamie īpašumi ir apdrošināti, kāds ir lielākais kumulējošais iespējamais risks, un pēc tā tiek rēķināta šīs valsts attiecīgā reģiona ietekme,” klāstīja Lucaus.

Viņš piebilda, ka šā gada laikā kompānija būs pārkārtojusi iekšējo darbības modeli, precīzi aprēķinājusi jaunās kapitāla prasības un noteikusi, kuros reģionos var gūt pozitīvu ietekmi. “Ja redzēsim, ka attiecīgajā reģionā, valstī varam sasniegt izvirzītos mērķus, tad to arī darīsim,” sacīja Lucaus.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka BTA 2014.gada oktobrī sāka reorganizāciju, veicot kompānijas sadalīšanu nodalīšanas ceļā atbilstoši biznesa ģeogrāfiskajam dalījumam: Baltija un pārējā Eiropa. 2014.gadā BTA dibināja meitasuzņēmumu “BTA Baltic Insurance Company”, kas pēc reorganizācijas pabeigšanas piedāvās apdrošināšanas pakalpojumus Baltijas valstīs, savukārt Eiropas Komercreģistrā reģistrētā kompānija turpinās attīstību pārējās Eiropas valstīs.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.