Bulduru stacijā nākamnedēļ sāksies būvdarbi

Latvijas dzelzceļa kompānija “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) 13.jūlijā sāks būvdarbus Bulduru stacijā, turpinot vērienīgo Jūrmalas līnijas dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācijas projektu, aģentūrai BNS pavēstīja LDz preses sekretārs Māris Ozols.

Lai nodrošinātu pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu no vilciena būvdarbu laikā, piektdien, 10.jūlijā  Bulduru pieturā tiks mainīta vilciena apstāšanās vieta un pasažieru iekāpšana-izkāpšana, informēja Ozols.

Pēc viņa teiktā, lai paspētu pabeigt projektus laikā un mazāk traucētu vilcienu kustībai, darbi notiks gan brīvdienās, gan nakts stundās. “Tāpēc LDz aicina iedzīvotājus un pasažierus izturēties ar izpratni pret iespējamām ar būvniecības darbiem saistītām neērtībām,” teica Ozols.

Tāpat viņš pastāstīja, ka tuvākajā laikā darus plānots sākt arī pārējās Jūrmalas stacijās – Asaros,  Dubultos, Lielupē, Majoros, Mellužos, Pumpuros, Slokā, Vaivaros, kā arī Zolitūdē  un Imantā.

Pasažieru infrastruktūras modernizācijas ietvaros LDz izbūvēs paaugstinātās platformas, sakārtos komunikāciju sistēmas, ierīkos LED apgaismojumu, ūdens apgādes un novadīšanas sistēmas, platformas aprīkos ar nojumēm un soliņiem, kur to pieļauj   dzelzceļa  tehniskie ekspluatācijas noteikumi, uzstādīs informatīvās plāksnes ar staciju nosaukumiem un norādēm, izbūvēs drošības “labirintus”, margas, izveidos uzbrauktuves pasažieriem ar īpašām vajadzībām. Staciju teritorijās tiks sakārtoti laukumi, gājēju celiņi, pārejas, bet staciju ēkām paredzēts veikt atjaunošanas vai nelielus pārbūves darbus, vizuāli sakārtojot ēku fasādes, kā arī visās stacijās izbūvējot mūsdienu prasībām atbilstošus sanitāros mezglus.

Infrastruktūras modernizācija nodrošinās ērtāku piekļuvi stacijas ēkām, kā arī atvieglos iekāpšanu un izkāpšanu no vilciena gan pasažieriem ar īpašām vajadzībām, gan vecākiem ar bērnu ratiņiem, senioriem un citiem sabiedriskā transporta pasažieriem.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Jūrmalas līnijas dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācijas projektētājs un būvdarbu veicējs ir pilnsabiedrība “RBSSKALS Būvsabiedrība un Leonhard Weiss RTE”, savukārt pasažieru apziņošanas sistēmu un videonovērošanu ierīkos uzņēmums “Komerccentrs Dati grupa”. Projekta kopējās investīcijas ir 12,7 miljoni eiro un darbus plānots pabeigt šā gada rudenī. Dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācija  pilnā apmērā tiek finansēta no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļiem.

LDz pieder valstij. Tā koncerns nodarbojas ar kravu pārvadājumiem pa   dzelzceļu  un uztur infrastruktūru. LDz koncernu veido vadošais uzņēmums LDz un meitassabiedrības – “LatRailNet”, “LDz Cargo”, “LDz Cargo loģistika”, “LDz infrastruktūra”, “LDz ritošā sastāva serviss” un “LDz apsardze”.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.