“Cesvaines piena” apgrozījums pērn pieaug

Piena pārstrādes uzņēmums “Cesvaines piens” pērn strādāja ar 10,337 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa bija 121,3 tūkstoši eiro, pretēji zaudējumiem 2013.gadā, liecina datubāzē “Lursoft” publicētais gada finanšu pārskats.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka veiksmīga un ilgtoša sadarbības ar kompāniju “Siera nams” pērn nodrošināja uzņēmuma ražotās produkcijas atpazīstamību un pieprasījumu.

Tāpat uzņēmums 2014.gadā sāka notekūdeņu attīrīšanas iekārtu rekonstrukciju, kas tika pabeigta 2015.gada sākumā un nodrošināja notekūdeņu attīrīšanu un novadīšanu vidē atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

2015.gadā “Cesvaines piens” plāno kāpināt kopējo ražošanas apmēru puscieto sieru kategorijā, turpinot attīstīt un realizēt jaunas idejas nogatavināto sieru segmentā. Tāpat kompānijas vadība norāda, ka nepārtrauktā rūpnīcas modernizācija paredz nozīmīgas investīcijas ne tikai ražošanas iekārtās, bet arī tālākā notekūdeņu attīrīšanas sistēmas uzlabošanā.

Vienlaikus kompānijas vadība atzīst, ka uzņēmuma attīstība ir cieši saistīta ar tendencēm izejvielas tirgū, konkurenci piena pārstrādātāju vidū un nozares tendencēm pasaules tirgū.

2013.gadā uzņēmums strādāja ar 9,247 miljonu eiro apgrozījumu un 137,8 tūkstošu eiro zaudējumiem.

“Cesvaines piens” dibināts 1994.gadā, un tā pamatkapitāls ir 904,7 tūkstoši latu (1,287 miljoni eiro). “Lursoft” datubāzes informācija liecina, ka “Cesvaines piena” lielākais īpašnieks ar 95,25% kapitāldaļu ir kompānija “Baltic Cheese Partners”. Uzņēmums gan ir akciju sabiedrība, tādēļ tam nav Uzņēmumu reģistram jāsniedz ziņas par īpašniekiem, un šī informācija var neatbilst patiesībai.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.