“Cido grupas” eksports pieaug līdz 21%

Dzērienu ražotāja “Cido grupa” eksporta īpatsvars 2014.gadā ir sasniedzis 21% no produkcijas pārdošanas apjoma, kas ir par vienu procentpunktu vairā nekā gadu iepriekš, aģentūru BNS informēja kompānijā.

Vislielāko daļu eksportā veido Lietuva un Igaunija – 63%, savukārt pārējās Eiropas valstis – 25% un Krievija un citas valstis – 12%. Visiecienītākie produkti ārvalstīs ir “Cido” ledus tēja, kvasa dzēriens, kā arī sulas un nektāri.

“Cido grupas” ģenerāldirektors Marijus Kirstuks (Marijus Kirstukas) aģentūrai BNS norādīja, ka pērn uzņēmumam ir izdevies sasniegt labākos eksporta rādītājus pēdējo gadu laikā. “Tas ir ļoti labs sasniegums, ņemot vērā, ka būtiski samazinājušies eksporta apjomi uz Krieviju un citām NVS valstīm ģeopolitiskās situācijas dēļ. Vienlaikus “Cido grupa” ir izdevies pārorientēties un vēl vairāk attīstīt eksportu citos tirgos gan Eiropas Savienībā, gan ārpus tās,” sacīja Kirstuks, norādot, ka tālākās uzņēmuma ražotās produkcijas eksporta valstis ir Ķīna, Kanāda un ASV.

Kompānijā arī paskaidroja, ka uzņēmuma eksporta stratēģiju ir mainījuši ģeopolitiskie notikumi, vairākas reizes samazinot eksportu uz Krieviju, Baltkrieviju un Ukrainu, vienlaikus “Cido grupa” jau otro gadu veiksmīgi ražo produkciju Ķīnas tirgum.

Jau vēstīts, ka “Cido grupa” 2014.gadā strādāja ar 55,9 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1% vairāk nekā gadu iepriekš. 2013.gadā “Cido grupas” apgrozījums pieauga par 13% – līdz 55,894 miljoniem eiro un gadu kompānija noslēdza ar peļņu 2,428 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

“Cido grupa” ir vadošais dzērienu ražotājs Baltijā, kura produktu portfelī ietilpst gan sulas, nektāri un sulu dzērieni, gan dabīgais minerālūdens un dzeramais ūdens, gan alus. Uzņēmuma kapitāla daļu lielākais īpašnieks ir Dānijas “Royal Unibrew” (99,99%).

Uzņēmums eksportē produkciju uz aptuveni 20 pasaules valstīm, piemēram, Zviedriju, Dāniju, Lielbritāniju, Īriju, Vāciju, Poliju, Itāliju, Spāniju, Maltu, Izraēlu, Ukrainu, Krieviju, Baltkrieviju, Azerbaidžānu, ASV, Kanādu, Ķīnu un Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE), Lietuvu un Igauniju. Kompānijas eksporta īpatsvars 2013.gadā bija 20% no pārdošanas apmēra.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.