Cik daudz naudu patiesībā vajag, lai iegādātos nekustamo īpašumu?

Katrs no mums vēlas iegādāties savu personīgo mājokli. Mēs īrējam dzīvokļus, bet tas ir kā pagaidu variants, kurš mēdz ievilkties uz visu mūžu. Savs īpašums ir ļoti svarīgs un vērtīgs. Tas mums sniedz drošību un stabilitāti, turklāt ne tikai mums, bet visai mūsu ģimenei. Savu māju mēs varam atstāt saviem bērniem mantojumā, varam nodrošināties pret dažādām ķibelēm un tamlīdzīgi.

Diemžēl, ne visiem ir šādas iespējas iegādāties savu mājokli. Mēs visi saprotam ka māja vai dzīvoklis, vai jebkāds cits nekustamais īpašums ir gana dārgs. Līdz ar to, mēs varam, savā prātā, šo mērķi padarīt nesasniedzamu. Reālajā dzīvē gan ir pieejamas daudzas iespējas kā šo mērķi sasniegt arī tad, ja jums nav pieejami vairāki simti tūkstošu eiro. Ir iespējams saņemt hipotekāro kredītu un šādā veidā iegūt savu īpašumu un maksāt saprātīgas summas ilgāku laiku.

Arī šis variants ir nedaudz tāls, jo ir nepieciešama pirmā iemaksa, kas var būt gana liela. Šī, pirmā, iemaksa var būt no 10% līdz pat 30% no īpašuma kopējās vērtības. Tātad, ja banka piedāvā hipotekāro kredītu par 75% no īpašuma vērtības, tad jums nāksies samaksāt atlikušos 25%. Ja īpašums maksā 100 tūkstošus, tad jums nāksies sagādāt 25 tūkstošus pirmajai iemaksai. Tas var likties pat neiespējami ļoti daudziem. Tomēr, ir iespējas kā to izdarīt. Mēs varam jau iepriekš izlemt par šādu soli un sākt veidot iekrājumus. Tas var būt sarežģīti un ilgi, bet ir iespējams. jāsaprot arī tas, ka nav obligāti jāiegādājas tik dārgs īpašums. Varat atrast iespējas pirkt ko lētāku un tad, pirmā iemaksa būs krietni mazāka. Ja īpašums ir par 40 tūkstošiem, tad iemaksa būs tikai 10 tūkstoši, kas var būt mazāk, ja piedāvā pirmo iemaksu veikt tikai par 15%.

Primārais variants kā iegūt pirmajai iemaksai nepieciešamo summu ir iekrājumi. Tomēr varat arī aizņemties kādu patēriņa kredītu un veikt šo maksājumu tā. Protams, tas var radīt jaunas problēmas, bet, ja nepieciešamība ir nedaudz steidzīgāka un nav laika sakrāt, tad noteikti ir pieejama. Labākajā gadījumā jūs būsiet izveidojuši iekrājumus par lielāko daļu summas un kredīts nāks kā papildinājums. Labāk ir aizņemties dažus simtus nekā dažus tūkstošus.

Tāpat, ir iespējams samazināt pirmās iemaksas apjomu jau sarunas ar banku. Varat piedāvāt kādu papildus ķīlu un šādā veidā pirmās iemaksas apjoms var tikt samazināts vai noņemts pilnībā. Dažādas bankas piedāvā dažādas iespējas un katra potenciālā klienta pienākums ir izzināt visas šīs iespējas, lai spētu izmantot to, kas ir visnoderīgākais.

Līdz ar to, savā ziņā, nav nepieciešama teju vai nekāda nauda, lai iegādātos nekustamo īpašumu. Bet ļoti svarīgi ir saprast, jo lielāka pirmā iemaksa, jo īsāku laiku, vai ar mazākiem ikmēneša maksājumiem nāksies satapties kredīta atmaksas laikā. Svarīgākais ir spēt maksāt šos ikmēneša maksājumus, jo šīs saistības var būt ar jums pat vairākus desmitus gadu. Ja nespēsiet atmaksāt šo kredītu, tad zaudēsiet gan naudu gan savu īpašumu un to nevēlas neviens jaunais namīpašnieks.

Īpašuma iegādei ir nepieciešams tik liels naudas daudzums, cik varat atļauties. Šādā veidā varat tikai atvieglot savu situāciju, bet ja nevarat atļauties pietiekoši, ir iespējas kā var to izdarīt arī ar minimāliem līdzekļiem. Galvenais ir samaksāt ilgtermiņā.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.