Cik izmaksās jauno kases aparātu prasību izpilde

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) plānotās jaunās kases aparātu lietošanas prasības vienam tirdzniecības tīklam varētu izmaksāt no 300 tūkstošiem eiro līdz vienam miljonam eiro, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” atzina Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas (LPTA) izpilddirektors Noris Krūzītis.

“VID mums sākotnēji pateica, ka tirgotāju izmaksas būs tik un tik. Nu nav tā. Izmaksas jau neviedo tikai paša kases aparāta nomaiņa. Pie katra šī kases aparāta montierim ir jāaizbrauc, jāstrādā un mums kases aparātu ir tūkstošiem. Izmaksas, kas ir atkarīgas gan no ieviešanas termiņa, gan no dažādām niansēm, kuras līdz galam vēl nav skaidras, ir no 300 tūkstošiem līdz vienam miljonam eiro,” sacīja Krūzītis, piebilstot, ka kopējās izmaksas ļoti svārstās.

“Piemēram, “Rimi” tīkls jau pašlaik ir ļoti advancēts un jau tagadējā kases sistēmā daudzas lietas ir iekšā. Tomēr tur caur kases sistēmām, piemēram, iet informācija arī par lojalitātes karšu lietošanu. Tagad tas laikam nozīmē, ka šī informācija ir jānodala nost un atkal jāpārraksta programmas,” stāstīja LPTA izpilddirektors, piebilstot, ka kopumā kompromisi sarunās ar VID ir panākti un abas puses savstarpēji ir sapratušas prasību minimumu.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka valdība pērn 11.februārī atbalstīja Finanšu ministrijas izstrādātos grozījumus noteikumos par kases aparātu lietošanu, lai ieviestu stingrākas kases aparātu tehniskās prasības un mazinātu krāpšanos. Grozījumi tika apstiprināti, neskatoties uz vairāku asociāciju un tirgotāju iebildumiem. Tostarp VID tika pārmests, ka diskusijas ar uzņēmējus pārstāvošām organizācijām notika tikai Ministru kabineta noteikumu apstiprināšanas fāzē.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.