Citadele hipotekārais kredīts

Pēc Parex krišanas un tās “labo aktīvu” pārnešanas uz bankas Citadele rokām, par trīs ceturtdaļām valstij piederošā banka ir kļuvusi par vērā ņemamu sāncensi skandināvu bankām. Citadele piedāvā mūsdienīgus, klientiem saistošus pakalpojumus, un viens no tiem ir hipotekārais kredīts. Citadele ir viena no retajām Latvijas bankām, kas piedāvā šādu pakalpojumu. Rakstā apskatīsim to, ko vērts zināt par Citadele bankas piedāvāto hipotekāro kredītu.

Kāpēc Citadele hipotekārais kredīts

Citadeles piedāvātais hipotekārais kredīts ir “vienkāršs” hipotekārais kredīts, kas pieejams ar nodrošinājumu (ķīla var būt arī īpašums, kuru iegādāsities) un līdzdalību (summu, ko maksājat jūs) sākot ar 10%. Tas pieejams termiņā līdz 30 gadiem, un to var saņemt jebkādam mērķim. Protams, visbiežāk hipotekāro kredītu ņem vai nu nekustamā īpašuma būvei, vai iegādei. Kopumā piedāvātais hipotekārais kredīts būtiski neatšķiras no citu banku piedāvātā, taču jāmin, ka bankas Citadele klientiem ir citas priekšrocības, piemēram, vērā ņemama atlaižu sistēma – pieejamas atlaides pirkumiem, degvielai un citām lietām. Tāpat kā citas bankas, arī Citadele pieprasa algu skaitīt uz norēķinu kontu viņu bankā.

Citadele jaunais hipotekārais kredīts

Citadeles piedāvātais jaunais hipotekārais kredīts faktiski ir atspulgs kredītam, kāds tas būs, ja tiks pieņemit jaunie ‘noliktās atslēgas’ grozījumi. Šis kredīts atšķiras ar to, ka, to paņemot, kredītņēmējs galvo tikai ar īpašumu un jau veiktajiem maksājumiem. Tas kredītņēmējam būtiski samazina risku, to pārliekot uz bankas pleciem, taču tajā pat laikā tam nepieciešama lielāka sākotnējā līdzdalība – sākot ar 30% no īpašuma tirgus vērtības.

Par hipotekāro kredītu

Paņemt hipotekāro kredītu ir nopietns solis, kam noteikti vērts vairāk sagatavoties – gan morāli, gan materiāli. Lai gan Latvijā banku starpā valda veselīga konkurence, jāsaka, ka hipotekārais kredīts tāpat nav pārāk lēts pasākums. Ar tā noformēšanu saistās izmaksas ap 300-600 eiro apmērā, neieskaitot pirmo iemaksu. Ir vērts rūpīgi izsvērt tik lielas un tik ilglaicīgas saistības. Hipotekāro kredītu parasti ņem no 10 līdz 30 gadiem, bet tā procentu likmes, kas gan ir ļoti atkarīgas no bankas vai nebanku kredītdevēja, kas to piedāvā, parasti svārstās no 2-7 un vairāk procentiem.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.