“Citadele” modernizēs filiāles Latvijas reģionos

Banka “Citadele” šogad plāno modernizēt astoņas filiāles un klientu apkalpošanas centrus Latvijas reģionos, aģentūrai BNS pavēstīja bankas ārējās komunikācijas vadītāja Baiba Ābelniece.

Viņa arī norādīja, ka 2015.gada pirmajos divos mēnešos bankas “Citadele” klientu skaits reģionos ir palielinājies, gan iedzīvotāju, gan uzņēmumu apkalpošanā.

Pēc Ābelnieces vēstītā, lielākais bankas aktīvo juridisko klientu skaita pieaugums bijis Limbažu un Tukuma filiālēs – attiecīgi par 10% un 8%. Savukārt iedzīvotāju skaits, kas aktīvi izmantojuši bankas “Citadele” pakalpojumus, visvairāk pieaudzis Vidzemē un Latgalē, tostarp lielākais aktīvo privātpersonu klientu skaita pieaugums bijis Aizkrauklē – par 9%, Balvos un Limbažos – par 6%, kā arī Gulbenē un Valmierā – par 3%. Vienlaikus Kurzemē lielākais aktīvo klientu pieaugums iedzīvotāju apkalpošanā šogad bankai bijis Tukumā – par 5%.

Ābelniece aģentūrai BNS atklāja, ka klientu apkalpošanas centru modernizācijā plānots ieguldīt aptuveni 120 tūkstošus eiro.

Bankai “Citadele” šobrīd ir 36 filiāles un klientu apkalpošanas centri visā Latvijā. Banka filiāļu modernizāciju sāka 2013.gada rudenī un līdz šim ir modernizēti 14 klientu apkalpošanas centri gan Rīgā, gan reģionos, piemēram, Madonā un Jēkabpilī.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka valstij piederošos 75% bankas “Citadele” akciju iegādājusies 12 starptautisku investoru grupa un “Ripplewood Advisors LLC”, taču darījuma īstenošanai vēl jāsaņem Finanšu un kapitāla tirgus komisijas atļauja, kā arī Lietuvas un Šveices banku uzraugu piekrišana. Pēc darījuma noslēgšanas “Ripplewood” piederēs 22,4% bankas “Citadele” akciju, bet pārējiem investoriem 52,6% bankas akciju.

Banka “Citadele” dibināta 2010.gada 30.jūnijā, bet patstāvīgu darbību sāka 2010.gada 1.augustā, kad beidzās “Parex bankas” operacionālās sadalīšanas process. Valdība 2010.gada martā pieņēma lēmumu par “Parex bankas” restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no “Parex bankas” tika izdalīta daļa aktīvu un izveidota jauna banka – “Citadele”, bet “Parex banka” sāka darbību kā risinājumu banka, vienlaicīgi pārtraucot sniegt klasiskos banku pakalpojumus.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.