“Daimler” kukuļošanas lietu turpinās skatīt oktobrī

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa tā dēvēto Vācijas autobūves koncerna “Daimler” kukuļošanas lietu turpinās skatīt 1.oktobrī, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurore 2013.gada 11.jūnijā tiesai nodeva kriminālprocesu par kukuļņemšanu lielā apmērā no Ungārijas autobusu ražotāja “Ikarus special Coach factory Ltd.”, Ungārijas trolejbusu ražotāja – uzņēmuma “Ganz Transelektro Traction Electric”, Polijas autobusu ražotāja “Neoplan Polska Sp.z o.o.” un kukuļa izspiešanu no “Daimler AG” grupā ietilpstošā uzņēmuma “EvoBus GmbH”.

Atbilstoši lēmumam par lietas nodošanu tiesai krimināllietā apsūdzētas un nodotas tiesai sešas personas.

Pēc prokuratūrā sniegtās informācijas, apsūdzība uzrādīta bijušajam Rīgas sabiedriskā transporta kompānijas “Rīgas satiksme” (RS) padomes priekšsēdētāja vietniekam un kādreizējā Rīgas mēra Gundara Bojāra padomniekam Leonardam Tenim par atkārtotu kukuļņemšanu lielā apmērā un kukuļa izspiešanu, starpniecību kukuļošanā un kukuļa piesavināšanos. Par kukuļa izspiešanas atbalstīšanu un kukuļa pieņemšanu lielā apmērā apsūdzēts Zviedrijas pilsonis Raimonds Krastiņš, bet par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanas lielā apmērā atbalstīšanu – Agris Koroševskis, Armands Zeihmanis, Vita Zeihmane un Sergejs Zambers.

Tāpat ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2013.gada februārī pabeidza izmeklēšanu autobūves koncerna “Daimler” kukuļošanas lietā un to nodeva Ģenerālprokuratūrai, lūdzot pie kriminālatbildības saukt kopumā septiņas personas.

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks iepriekš žurnālistiem sacīja, ka šajā lietā kopumā kukuļu summa veido 6,6 miljonus eiro.

Pēc KNAB vēstītā, turpinot 2010.gadā sākto pirmstiesas izmeklēšanu par iespējamo amatpersonu kukuļošanu, no 2002.gada līdz 2006.gadam par autobusu “Mercedes Benz” iegādes organizēšanu Rīgas pašvaldības vajadzībām ir gūts pietiekams pierādījumu kopums, lai procesa virzītājs uzskatītu, ka vairāku gadu garumā kopumā četru ārvalstu uzņēmumu interesēs no to pārstāvjiem ir ieprasīti un izspiesti kukuļi saistībā ar transportlīdzekļu piegādi sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai Rīgā.

Pirmstiesas izmeklēšanā tika noskaidrots, ka noziedzīgo nodarījumu dēļ no 2002. līdz 2007.gadam nodošanai amatpersonām kukuļos saņemti vairāk nekā 5,26 miljoni eiro. Papildus izmeklēšanā noskaidrots, ka no 2000.gada līdz 2010.gadam saistībā ar kādas valsts institūcijas veikto publisko iepirkumu nodoti kukuļi ārvalstu uzņēmuma interesēs dažādās ārvalstu valūtās par kopējo summu vēl viens miljons latu.

“Daimler” lietu KNAB sāka 2010.gadā par to, ka Vācijas autobūves koncerna “Daimler  AG” meitasuzņēmuma “Evo Bus GmbH” amatpersonas laikā no 2002.gada jūlija līdz 2006.gada decembrim par 117 autobusu “Mercedes Benz” iegādes organizēšanu Rīgas pašvaldības vajadzībām, izmantojot personu un firmu starpniecību, iespējams, nepamatoti paaugstināja iepirkuma cenu un nelikumīgi ieguva līdzekļus nelikumīgiem maksājumiem valsts amatpersonām par iepirkuma nodrošināšanu.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.