“Dambis” peļņa pērn sarūk

Metālapstrādātājs, elektronisko iekārtu ražotājs un nekustamā īpašuma telpu iznomātājs “Dambis” pērn strādāja ar 3,649 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,6% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa saruka 2,1 reizi – līdz 143,3 tūkstošiem eiro, liecina “Lursoft” datubāzē pieejamais kompānijas finanšu pārskats.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka 2014.gadā apgrozījums krities, jo ražošanas produkcijas apmērs, salīdzinot ar 2013.gadu, samazinājies par 33,9%. “Viens no galvenajiem iemesliem ir tas, ka 2013.gada nogalē tika pārtraukta sadarbība ar Somijas kalnrūpniecības iekārtu kompāniju “Metso Minerals”, jo pasūtījumi kļuva neregulāri un šo apstākļu dēļ “Dambim” kļuva ekonomiski neizdevīgi,” skaidro kompānijā.

Tāpat uzņēmumā atzīmē, ka 2014.gadā 28,3% no apgrozījuma veidoja produkcija, kas realizēta Rietumu valstu tirgos, bet 71,7% – Latvijas tirgū.

“Dambja” vadība norāda, ka pērn par 1,4 %, salīdzinot ar 2013.gadu, ir pieaudzis infrastruktūras sniegto pakalpojumu apmērs, jo, lai piesaistītu jaunus nomniekus kompānijai, pērn telpu remonta darbos ieguldīti 437,4 tūkstoši eiro, kas ir 2,5 reizes vairāk nekā 2013.gadā. Ar to arī skaidrojams peļņas kritums pērn.

Lai nākotnē attīstītu kompānijas infrastruktūru, 2014.gada nogalē ir dibināts jauns uzņēmums “Dambis birojs”. “Jaundibinātajam uzņēmumam ir plānots izsniegt aizņēmumu 150 tūkstošu eiro apmērā, lai spētu organizēt un realizēt nepieciešamos darbus saistībā ar plānotās biroja ēkas celtniecību,” sacīts vadības ziņojumā.

Uzņēmuma mērķus 2015.gadam nosaka ekonomikas vide un infrastruktūra, kas veidojas un darbojas telekomunikāciju, elektronikas un metālapstrādes nozarēs Baltijas valstīs. “Saistībā ar to, ka uzņēmums ir specializēts uz apakšpiegādēm, to pilnā mērā skars visas mūsu pasūtītāju problēmas, kas saistītas ar tirgus pieprasījuma un pasūtījumu apmēru samazināšanos. Tas ir jūtams jau kopš ekonomiskās krīzes sākuma, tajā apstāklī, ka iepriekš saņemtās prognozes vienkārši nepildās. Šajā situācijā īpaši svarīgi ir nodrošināt ilgtermiņa konkurētspējas saglabāšanu globālajā tirgū, kas nodrošina ražošanas izmaksas, pasūtījumu kvalitāti un klientu apkalpošanu, atbilstoši tirgus līmenim nozarē,” skaidro “Dambja” vadība.

Šogad kompānija plāno turpināt sadarbību ar esošajiem pasūtītājiem, kā arī atbilstoši uzņēmuma ilgtermiņa stratēģijai, kas paredz diversificētas mārketinga stratēģijas pilnveidošanu, lai nodrošinātu saimnieciskās darbības stabilitāti, paredzēts vēl vairāk koncentrēties uz jaunu pasūtījumu atrašanu un apstrādi.

“Noteikti galvenie attīstības virzieni – koncentrējot uzmanību un specializāciju uz augstas pievienotās vērtības produktu ražošanu, lai pilnvērtīgāk noslogotu uzņēmuma ražošanas iekārtas un personālu,” sacīts kompānijas vadības ziņojumā.

Uzņēmuma vadības prognozētais apgrozījums 2015.gadā ir 3,46 miljoni eiro, kas ir mazāk nekā pērm.

2013.gadā kompānijas strādāja ar 4,127 miljonu eiro apgrozījumu un 295,2 tūkstošu eiro peļņu.

“Dambis” dibināts 1992.gadā un galvenokārt nodarbojas ar metālapstrādi un elektronisku, elektrotehnisku un sakaru iekārtu ražošanu, būtisku saražotās produkcijas daļu veido arī metāla konstrukcijas – konteineri, konveijeri un locītu, metinātu cauruļu konstrukcijas. “Dambis” pieder Edgaram Zausujevam (50,37%) un kompānijai “Damoteks” (49,63%). Uzņēmums gan ir akciju sabiedrība, tādēļ tam Uzņēmumu reģistram nav jāsniedz ziņas par īpašniekiem, un šī informācija var neatbilst patiesībai.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.