“Danske Bank” Latvijā strādā ar peļņu

“Danske Bank” filiāles Latvijā peļņa šogad pirmajā pusgadā bija 464 tūkstoši eiro, kas ir 2,3 reizes mazāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā, aģentūrai BNS pavēstīja bankas filiāles Komunikācijas nodaļas vadītāja Ieva Zauere.

Viņa informēja, ka “Danske Bank” filiāles Latvijā pamatdarbības ienākumi 2015.gada pirmajos sešos mēnešos bija 3,758 miljonu eiro apmērā, kas ir par 16% vairāk nekā 2014.gada pirmajā pusgadā, bet pamatdarbības izdevumi pieauga par 30% un bija 2,793 miljoni eiro.

Zauere skaidroja, ka pamatdarbības izdevumu pieaugums galvenokārt saistīts ar investīcijām informācijas tehnoloģiju (IT) platformas izveidē, kas būs kopīga “Danske Bank” Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Kopīgo IT platformu plānots ieviest līdz 2016.gada beigām. Tāpat banka nedaudz palielinājusi darbinieku skaitu, lai kvalitatīvi apkalpotu pieaugošo korporatīvo klientu skaitu.

Tādējādi “Danske Bank” filiāles Latvijā peļņa pirms uzkrājumiem kredītu vērtības samazinājumam bija 965 tūkstoši eiro, kas ir par 11% mazāk nekā gadu iepriekš. Savukārt “Danske Bank” filiāles Latvijā izveidotie uzkrājumi kredītu vērtības samazinājumam šogad pirmajā pusgadā bija 501 tūkstoša eiro apmērā.

“Neskatoties uz nestabilo uzņēmējdarbības vidi, kas liek uzņēmumiem būt piesardzīgiem jaunu finanšu saistību izvērtēšanā, mērķtiecīga darba rezultātā biznesa kreditēšanā esam panākuši 35% pieaugumu. Mēs esam apņēmušies turpināt stiprināt savas pozīcijas biznesa klientu apkalpošanā arī nākotnē,” sacīja “Danske Bank” filiāles Latvijā vadītājs Raivis Kakānis.

Pēc bankas pārstāvju vēstītā, 2015.gada jūnija beigās “Danske Bank” filiāle Latvijā kredītos bija izsniegusi 248,425 miljonus eiro, kas ir par 36% vairāk nekā gadu iepriekš, bet noguldījumos banka bija piesaistījusi 206,351 miljonu eiro, kas ir par 21% vairāk.

2014.gada pirmajā pusgadā “Danske Bank” filiāle Latvijā strādāja ar peļņu 1,081 miljona eiro apmērā.

“Danske Bank” filiāle Latvijā ir Dānijā reģistrētās “Danske Bank” filiāle. Bankas Latvijas filiāle 2007.gada februārī iekļāvās “Danske Bank Group” sastāvā.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.