DNB hipotekārais kredīts

DNB ir norvēģu banka, kas piedāvā dažādus kredīta risinājumus privātpersonām. Viņu piedāvāto pakalpojumu klāstā ir arī hipotekārais kredīts jeb kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu (ķīla var būt arī īpašums, kuru taisāties iegādāties). Šajā rakstā apskatīsim DNB hipotekārā kredīta pakalpojumu, kā arī to, ko lielos vilcienos par to vērts zināt.

Ko piedāvā DNB hipotekārais kredīts

DNB hipotekāro kredītu izsniedz kredītu termiņā līdz 30 gadiem. 2013. gadā minimālā šīs bankas piedāvātā procentu likme bija 2%. Interesanti, ka DNB izsniegtais kredīts nereti tiek izsniegts pēc “25+5” principa, kas nozīmē – pirmos 25 gadus kredīts netiek pārskatīts, bet pēdējos piecos gados kredīta procentu likme var tikt pārskatīta, lai gan visbiežāk tā mainīta netiek. Tāpat kā lielākajā daļā banku, lai saņemtu kredītu DNB, nepieciešams algu skaitīt uz viņu norēķinu kontu. Jāpiemin, ka DNB ir viena no uzticamākajām bankām Latvijā, kas izceļas ar profesionālu attieksmi pret klientiem, kā arī

Vispār par hipotekāro kredītu jāsaka – tas ir ilgtermiņa kredīts, ar kura noslēgšanu saistās daudz un dažādu izmaksu. Tāpat kā citās bankās, arī DNB hipotēku kredīta pieslēgšana saistās ar zināmiem papildus izdevumiem – piemēram, dokumentu noformēšanas maksa, kredīta pieslēgšanas maksa, u.t.t. Arī ārpusbankas izdevumi – piemēram, maksa notāram, zemesgrāmatai, valsts kancelejai un citām vietām – var sastādīt palielu summiņu.

Vērts rūpīgi pārskatīt līguma noteikumus, jo tie mēdz ne tikai krasi atšķirties starp bankām, bet arī iekļaut dīvainus nosacījumus – piemēram, dažkārt bankas mēdz iekļaut nosacījumu, ka ir tiesīgas atprasīt atpakaļ visu kredītu, ja tā ņēmējam krītas ienākumu līmenis. Jebkurā gadījumā, katrai bankai ir savi “knifi” – dažiem mazāka pirmā nepieciešamā iemaksa, dažiem izdevīgi procenti, bet slēptas piemaksas, u.t.t.

Atbildīga aizņemšanās

Hipotekāro kredītu ir grūti aizņemties bezatbildīgi, un tomēr – tā kā pašlaik grasās “uzlekt” t.s. ‘noliktās atslēgas’ princips, – varbūt ir vērts pagaidīt, līdz tie stājas spēkā, tādējādi uzņemoties mazāku risku. Jebkurā gadījumā – vēlam jums patīkami un veiksmīgi aizņemties izdevīgus un izplānotus kredītus.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.