Dzīvokļa iegāde kredītā

Savs dzīvoklis ir ne tikai mājīgāks, bet arī finansiāli izdevīgāks. Daudzi cilvēki nevarēdami atļauties iegādāties savu dzīvokli nolemj to īrēt, taču īrējot, naudu, kuru varētu ieguldīt savā dzīvoklī nākas neatgriezeniski atdot kādam citam.

Dzīvoklis

Viens no variantiem, kā nepazaudēt naudu un vienlaicīgi tikt pie sava mājokļa ir kredīts dzīvokļa iegādei. Veicot ikmēneša maksājumus kredīta segšanai, jūs katru mēnesi atdodat tik pat lielu summu, kā maksājot par īri vienīgā atšķirība ir tā, ka dzīvoklis pieder jums.

Kredītus dzīvokļa iegādei piedāvā gan banku, gan nebanku aizdevēji, līdz ar to piedāvājumu klāsts ir ļoti plašs un ikviens var atrast sev izdevīgāko un atbilstošāko variantu.

Lai gan katra aizdevēja kredīta piešķiršanas nosacījumi atšķiras, vispārīgie nosacījumi ir vienādi.

Lai saņemtu kredītu dzīvokļa iegādei:

  • Jums jābūt vismaz 18 gadus vecam,
  • Jāsaņem regulāri ienākumi, kurus iespējams pierādīt,
  • Nedrīkstat būt parādnieku sarakstā,
  • Kā ķīla jānorāda jau esošs vai jaunais nekustamais īpašums.

Katram aizdevējam ir savādāki nosacījumi par kredīta maksimālo un minimālo summu, tieši tāpēc pirms vērsties pie kāda no aizdevējiem ar lūgumu izsniegt kredītu dzīvokļa iegādei, būtu labi pārliecināties vai aizdevējs piedāvā saņemt tieši tik lielu naudas summu kāda jums ir nepieciešama.

Hipotekāro kredītu atmaksas periods parasti svārstās no 5 līdz 30 gadiem. Pirms kredīta noformēšanas vajadzētu aprēķināt jums izdevīgāko un piemērotāko atmaksas periodu. Atmaksas periods ietekmē gan to cik lielu summu jūs katru mēneši atmaksāsiet, gan arī to uz cik lieliem procentiem aizdevējs būs gatavs izsniegt kredītu. Nepareizi izvēlēts atmaksa periods var sagādāt jums pārlieku lielu finansiālo slogu, kā arī radīt problēmas aizdevumu atdot, tieši tāpēc pirms aizņemšanās izmantojot aizdevēju piedāvāto bezmaksas finanšu konsultāciju, vai arī rūpīgi apskatiet savas finanses pats.

Īres cenas pēdējā laikā pieaug, tieši tāpēc, iespēja saņemt kredītu dzīvokļa iegādei kļūst arvien aktuālāka, un arvien vairāk cilvēku nonāk pie secinājuma, ka noformēt kredītu dzīvokļa iegādei ir izdevīgāk nekā to īrēt.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.