Dzīvoklis līzingā

ĪpašumsLai gan lielākā daļa cilvēku, runājot par dzīvokļu iegādi, vairāk pieradusi lietot vārdu salikumu hipotekārais kredīts, vairākos gadījumos pastāv dažādi, alternatīvi finanšu gūšanas risinājumi, kas, līdzīgi kā hipotekārais kredīts, nodrošina aizdevumu izvēlētā dzīvokļa iegādei.

Līdzīgi, kā ledusskapi, velosipēdu vai automašīnu arī dzīvokli iespējams iegādāties līzingā jeb uz nomaksu. Sludinājumu portālos gan visai reti atrodami piedāvājumi iegādāties dzīvoklis līzingā, taču reālajā dzīvē tādi eksistē. Ikvienu dzīvokļa pārdošanas piedāvājumu, kurā pārdevējs piedāvā veikt pirkuma apmaksu pa daļām, varētu uzskatīt par līzingu. Tāpat līzingā tiek piedāvāti jaunuzcelti mājokļi un mājvietas jaunajos ciematos. Lai gan pavisam jauns mājoklis maksā samērā dārgi, tā iegāde līzingā varētu būt laba alternatīva mājokļa īrēšanai, jo, kā zināms, dzīvokļu īres maksas mēdz būt ļoti augstas.

Ja esat nolēmis iegādāties mājokli mazpilsētā un Jums nepieciešamās finanses nepārsniedz 10 000 EUR, kā laba alternatīva kredītam pret nekustamā īpašuma ķīlu, varētu kalpot patēriņa kredīts, kas tiek izsniegts bez ķīlas un galvojuma, kā arī tā saņemšanai nav nepieciešams nekustamā īpašuma novērtējums un citu dokumentu kārtošana. Tā pat patēriņa kredīts varētu kalpot, kā pirmā iemaksa par mājokli, kuru tā pārdevējs pārdod līzingā jeb ar dalīto maksājumu palīdzību, taču pirms tam noteikt vajadzētu aprēķināt, vai kopējā ikmēneša maksa par aizdevumu un pārdevējam paredzētais maksājums nebūs pārlieku augsts un neradīs milzīgu robu Jūsu ikmēneša budžetā.

Izvēloties iegādāties dārgāku nekustamo īpašumu vai dzīvokli galvaspilsētā, kā izdevīgākie varianti noteikti jāmin hipotekārais kredīts jeb kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu un retie, taču lielākajā daļā gadījumu izdevīgie līzinga piedāvājumi.

Hipotekāros kredītus, pretēji daudzu uzskatiem, izsniedzies gan bankas, gan arī nebanku aizdevēji, līdz ar to aizdevumu klāsts ir ļoti plašs un izvēlēs iespēju netrūkst. Katram aizdevējam ir izstrādāti savi kreditēšanas nosacījumu, kuros ietilpts ne tikai kredītsaistību izpildes kārtība, procentu likmes un izsniedzamo naudas summu limiti, bet arī nosacījumi aizdevuma saņemšanai, kas norāda uz Jūsu iespējām saņemt konkrēto aizdevumu.

Izvērtējot aizdevuma pieteikumu un lemjot par aizdevuma piešķiršanu vai noraidīšanu visi aizdevēji lielu uzmanību pievērš Jūsu regulāro ienākumu apjomam, maksātspējai un kredītvēsturei, taču atteikums no viena aizdevēja nebūt nenozīmē, ka kredītu jums nepiešķirs arī otrs vai trešais, jo, lai gan galvenie kritēriji ir vienādi, to noteiktie limiti mēdz ievērojami atšķirties.

Pirms aizdevuma noformēšanas noteikti veiciet aizdevumu piedāvājumu salīdzināšanu un izvēlēties patiesi izdevīgāko piedāvājumu.

Lai jaunais īpašums sagādātu daudz prieka un nenāktos lauzīt galvu par kredītsaistību izpildi finanšu grūtību gadījumā, aizņemieties atbildīgi un vēl pirms aizdevuma noformēšanas izvērtējiet savas finansiālas iespējas šo aizdevumu atmaksāt.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.