Dzīvoklis uz nomaksu

MājoklisGandrīz ikviens kaut reizi ir sapņojis par savu mājokli – par vietu, kurā tas varētu justies droši un stabili, kā arī būt tās saimnieks. Lai gan mājokļi tiek pirkti un pārdoti ikdienu un piedāvājumu klāsts ir visai plašs, ne visu personīgās finanses ļauj tos iegādāties.

Ja arī Jums nav izdevies izveidot pietiekami lielus iekrājumus, kas ļautu iegādāties izvēlēto dzīvokli vai māju, tas nebūt nenozīmē, ka pie mājokļa netiksiet, jo pastāv vēl citas tā iegādes iespējas.

Viens no variantiem, kas gandrīz ikvienam sniedz iespēju kļūt par mājokļa īpašnieku, ir dzīvokļa iegāde uz nomaksu. Atkarībā no izvēlētā nomaksas veida, dzīvoklis Jūsu īpašumā nokļūs uzreiz pēc konkrētā līguma noformēšanas, vai arī tūlīt pēc nomaksas perioda beigām.

Kādu nomaksas veidu izvēlēties?

Šobrīd, vairāki Latvijas teritorijā atrodamie mājokļi, tiek tirgoti uz nomaksu, jeb iespēju to vērtību segt ar dalīto maksājumu palīdzību, taču, lai gan mērķis visiem nomaksas veidiem ir viens, to noteikumi mēdz būt visai atšķirīgi.

Viens no nomaksas veidiem ir hipotekārais kredīts, taču pastāv arī iespēja iegādāties dzīvokli ar izpirkuma tiesībām, līzingā vai ar konkrētu nomaksu palīdzību. Lai dzīvē saskaroties ar kādu no nomaksas veidiem neapjuktu un uzreiz saprastu vai konkrētais piedāvājums ir Jums piemērots un izdevīgs, iesakām iepazīties ar dažiem izplatītākajiem dzīvokļu nomaksas veidiem.

Hipotekārais kredīts

Šis ir populārākais mājokļu iegādes veids, kas ļauj apmaksāt tā vērtību ar dalīto maksājumu palīdzību. Hipotekārā kredīta gadījumā, mājoklis uzreiz kļūst par jūsu īpašumu, taču tas vienlaicīgi tiek noformēts, kā ķīla jeb nodrošinājums aizdevējam. Šāda veida kredīti tiek izsniegti 70 – 90% apmērā no mājokļa tirgus cenas, līdz ar to no saviem personīgajiem līdzekļiem jāsedz 10 – 30% no mājokļa pirkšanai nepieciešamās naudas summas.

Dzīvoklis ar izpirkuma tiesībām

Populārs taču ne visai izplatīts mājokļu pirkšanas tirgošanas veids. Lai gan pirmajā mirklī mājokļa iegāde uz izpirkuma tiesībām varētu šķist visai izdevīgs variants, saskaroties ar to realitātē, biezi vien pircēju domas mainās. Šādu piedāvājumu nav nemaz tik daudz, jo dzīvokļu pārdevēji ir ieinteresēti saņemt visu naudas summu uzreiz vai pelnīt ar īpašuma palīdzību to izīrējot. Šobrīd nekustamo īpašumu tirgū atrodamie pārdošanas piedāvājumi ar izpirkuma tiesībām darbojas pēc viena principa – pircējs maksā gan īpašuma īres maksu, gan daļu no tā pārdošanas cenas, kas beigās sastāda visai lielu ikmēneša maksājumu, ko lielākā daļa pircēju nemaz nevar atļauties.

Mājoklis līzingā

Šāda veida apmaksas veidu iespējams atrast jaunuzceltu mājokļu vai dzīvokļu pārdošanas piedāvājumos. Šajā gadījumā dzīvoklis pāriet jūsu īpašumā tikai pēc līzinga atmaksas termiņa beigām, taču līdz tam Jūs to varat apdzīvot un lietot savām vajadzībām.

1 komentārs par “Dzīvoklis uz nomaksu”
  1. Astrida Rakstīja:

    Labdien gribeju uzinat ka es varetu iegadaties dzivokli vaj maiju uz nomaksu ka jus man varetu palidzet

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.