Dzks hipotekārais kredīts

Krājaizdevu sabiedrība “Dzelzceļnieks KS” piedāvā saviem biedriem vairākus kredīta veidus, tajā skaitā hipotekāro kredītu – aizdevumu pret nekustamā īpašuma ķīlu. Šajā rakstā apskatīsim to, ko der zināt par dzks.lv piedāvāto kredītu dzelzceļniekiem un dzelzceļniecēm, kā arī citiem transporta nozarē strādājošiem, kas ir šīs sabiedrības biedri.

Dzks.lv hipotekārais kredīts

Dzks kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu iespējams saņemt līdz pat 90% apmērā no īpašuma tirgus vērtības. Kredītu varat ņemt termiņā no 1 līdz 20 gadiem, savukārt procentu likmes tiek noteiktas individuāli, taču kredītu kalkulatorā tās svārstās no 5 līdz 6,1 procentam (atkarībā no jūsu privilēģiju līmeņa sabiedrībā). Par kredīta saņemšanu jāmaksā 2% no kredīta summas, bet minimāli tie ir 70 eiro. Ir iespējams atlikt kredīta pamatsummas nomaksu uz 12 mēnešiem, tajā laikā maksājot tikai procentus. Uz kredītu attiecas arī Latvijas kredītlikuma noteikumi – kredītu drīkst atmaksāt pirms termiņa, par to nemaksājot papildus maksu.

dzks.lv automātiski ietur hipotekārā kredīta maksājumu no jūsu darba algas, tādējādi ļaujot jums neuztraukties par kredīta atmaksu, taču, protams, gadījumā, ja tas kļūdas pēc netiek ieturēts, iespējams veikt maksājumu pašrocīgi. Visi kredīti dzks.lv pieejami eiro valūtā. Kredītu iespējams saņemt, konsultējoties ar Dzelzceļnieks KS darbinieku. Konsultācijas laikā varēsit saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Pirms dodieties uz biroju, izprintējiet un aizpildiet kredīta pieteikumu.

Tāpat būs nepieciešami dokumenti – nekustama īpašuma novērtēšana, līgums, pase, ienākumu izziņa, laulātā pase, izziņa par laulātā ienākumiem, kā arī zemesgrāmatas apliecība un inventarizācijas lietas oriģināls. Protams, izziņa par laulātā drauga ienākumiem nepieciešama tad, ja ir vajadzīgs galvotājs. Tiek izstrādāta jūsu iespējām un vajadzībām pielāgota kredīta atmaksas kārtība. Tāpat nepieciešams īpašumu apdrošināt. Ja kredītu neņemat mājas vai nekustamā īpašuma iegādei, bet, piemēram, būvniecībai vai kam citam, kam nauda nepieciešama daļās, varēsit kredītu no Dzelzceļnieks KS saņemt arī pa daļām.

Banka vai dzks?

Grūti pateikt, jo kredītu likmes un procedūra ir teju vienāda. Atkarībā no ienākumu līmeņa, bankās var pretendēt uz izdevīgāku kredītlikmi, taču jāņem vērā, ka bankas noteikumi nav tik pārskatāmi, attieksme – tik personīga, savukārt banku likmes var mainīties sakarā ar izmaiņām pasaules ekonomikā, kurpretim, tā šķiet, krājaizdevu sabiedrību Dzelzceļnieks KS neietekmē šādas lietas, jo procentu maksājumi paliek stabili.

Varam vien ieteikt salīdzināt procentu likmes vairākās bankās un krājaizdevu sabiedrībā, jo katrs risinājums tomēr ir atšķirīgs, tāpēc viennozīmīgu atbildi nemaz nav iespējams sniegt. Vēl kāda svarīga lieta – šķiet, ka galvenais trūkums Dzelzceļnieks KS kredītam ir tāds, ka kredīts tiek izsniegts maksimāli uz 20 gadiem, tādēļ jārēķinās, ka lielāku kredītu nemaz nebūs tik viegli atmaksāt, ja nav paredzēts ienākumu pieaugums.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.