“Elpa” apgrozījums pērn sarūk par 12,5%

Kazdangas piena pārstrādes uzņēmums “Elpa” pērn strādāja ar 3,942 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12,5% mazāk nekā gadu iepriekš, un guva 24,8 tūkstošu eiro peļņu, kas ir 3,1 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, liecina datubāzē “Lursoft” publicētais uzņēmuma finanšu pārskats.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka kopumā uzņēmuma darbība 2014.gadā bija vērtējama kā saspringta un ar mainīgām sekmēm, īpaši gada otrajā pusē, jo līdz ar embargo ieviestajām sankcijām sašaurinājās produkcijas realizācijas iespējas ārpus Eiropas Savienības (ES). Tādēļ plānotā un daļēji uzsāktā gatavošanās piena produktu eksportam uz Krieviju kļuva neiespējama. “Ražošanas apjomu līdz ar to neizdevās noturēt iepriekšējā gada līmenī un neto apgrozījums saruka,” norādīts kompānijas vadības ziņojumā.

Vienlaikus kompānijas vadība atzīmē, ka, piestrādājot pie ražošanas tiešo izmaksu samazināšanas, uzņēmumam pērn izdevās noturēt un nedaudz palielināt peļņas rādītājus.

Tāpat pagājušajā gadā “Elpai” nācās pārskatīt ražotās produkcijas sortimentu, atsakoties no mazāk pieprasītiem piena produktiem, kā arī turpināt slēgt nerentablos produkcijas realizācijas punktus Kuldīgā. Lai saglabātu realizācijas apjomus, uzņēmums sāka zīmolu preču ražošanu “Rimi” tīklam, kā arī nomainīja dažus iepakojumus.

Pagājušajā gadā “Elpa” arī rekonstruēja daļu ražošanas telpu par 19,9 tūkstošiem eiro, lai radītu pamatu biezpiena eksporta iespējai uz Čehiju. Rekonstrukcijas darbi vēl turpinās.

2015.gadā uzņēmuma vadība plāno turpināt pievērst lielāku uzmanību ražošanas tiešo izmaksu samazināšanai, noliktavas saimniecības organizatoriskai sakārtošanai, nodrošinot vadībai iespēju operatīvākai rīcībai. Tāpat kompānijas vadība plāno aprīkot biezpiena nogatavināšanai izbūvētās telpas, saražojot un testējot speciālā biezpiena paraugus, ar mērķi uzsākt tā eksportu uz Čehiju.

Šogad iecerēts iegādāties un uzstādīt papildu divus produkcijas nogatavināšanas tankus krējuma un kefīra ražošanai par 24 tūkstošiem eiro.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka 2013.gadā “Elpa” strādāja ar 4,506 miljonu eiro apgrozījumu, savukārt uzņēmuma peļņa bija 7,9 tūkstoši eiro, liecina datubāzē “Lursoft” publicētais uzņēmuma finanšu pārskats.

“Elpa” reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 85,9 tūkstoši eiro. Uzņēmums pieder vairākām privātpersonām, tostarp Sisenim. Kompānija ražo pienu, kefīru, jogurtu, saldo un skābo krējumu, biezpienu, mīkstos sierus, kā arī puscieto kazas sieru.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.