Embargo sekas zivrūpniecībā būs jūtamas septembrī

Krievijas embargo sekas zivrūpniecības sfērā būs jūtamas septembrī, aģentūrai BNS pastāstīja gaļas un zivju pārstrādes uzņēmuma “Saldus gaļas kombināts” līdzīpašnieks Sandis Stibe.

“Saldus gaļas kombināta” līdzīpašnieks teica, ka embargo zivrūpniekus negatīvi ietekmē ne tikai būtiskā eksporta apmēra sarukuma uz Krieviju dēļ, bet arī eiro vērtības krituma dēļ attiecībā pret izejvielas piegādātāju norēķinu valūtu – ASV dolāru un cenu dempinga dēļ. “No visiem šiem pasākumiem, kas ir nosacīti vērsti pret Krieviju, mēs dabūjam sitienus no visām pusēm – pastarpināti un tiešā veidā. Latvijas ekonomikai klausīšana citām valstīm nesīs ļoti lielus zaudējumus. To vēl pašlaik nejūt, jo vasarā zivrūpnieki pamatā veic rūpnīcās remontdarbus un mazinās brētliņu nozvejas apmēri. Pēc diviem mēnešiem, tad palielināsies bezdarbnieku skaits un ar to notiks saistītas lietas,” sacīja Stibe.

Viņš piebilda, ka situācija nozarē nebūs vieglāka, kā 1998.gadā, kad bija krīze nozarē. Tāpat šogad ir paredzams 10-15% apgrozījuma kritums un, viņaprāt, daži zivrūpniecības uzņēmumi, kuriem ir parādsaistības un vismaz 30% eksporta īpatsvars, varētu bankrotēt.

Stibe arī piebilda, ka tuvākajā laikā Latvijas zivrūpnieki nevar cerēt uz Krievijas tirgus atvēršanos. “Nesen runājām ar klientu Maskavā, viņš teica, ka pēc gada, iespējams, sazvanīsimies,” sacīja Stibe.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) 4.jūnijā saņēma Krievijas Veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta “Roseļhoznadzor” oficiālu paziņojumu par to, ka ir stājies spēkā pagaidu aizliegums Latvijas zvejas produktu eksportam uz Krieviju.

Ziņojumā uzsvērts, ka PVD jāveic pastiprināta visu uzņēmumu kontrole un par dienesta veiktajām darbībām un uzņēmumu ieviestajiem korektīvajiem pasākumiem jāsniedz atbilde Krievijas dienestam. Pamatojoties uz PV sniegto atbildes ziņojumu, kā arī uzņēmumu veiktajām korektīvajām darbībām, “Rosseļhoznadzor” lems par pagaidu aizlieguma atcelšanu.

Ziņots arī, ka “Rosseļhoznadzor” maijā inspicēja piecus zivju pārstrādes uzņēmumos Latvijā un četrus – Igaunijā. Lielākoties tie bija šprotu ražotāji.

“Saldus gaļas kombināta” galvenie darbības virzieni ir gaļas pārstrāde, gaļas un zivju izstrādājumu ražošana, to realizācija vairumtirdzniecībā un mazumtirdzniecībā. Uzņēmums dibināts 1997.gadā, un tā pamatkapitāls ir 358,1 tūkstotis latu (511 tūkstoši eiro). “Saldus gaļas kombināts” pieder divām Latvijas privātpersonām, tostarp Sandim Stibem (57,37%) un Andrim Jēkabsonam (42,63%). Saskaņā ar kompānijā sniegto informāciju, uzņēmums šobrīd eksportē produkciju uz deviņām, galvenokārt Eiropas valstīm.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.