Gatavo jaunu iepirkumu gudrona dīķu sanācijai

Valsts vides dienests (VVD) jaunu iepirkumu Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijai plāno izsludināt septembrī, aģentūrai BNS pastāstīja VVD pārstāve Agnese Žukova.

“Jauns iepirkums tiks izsludināts līdzko visa dokumentācija tiks sagatavota. Plānojam pēc iespējas ātrāk. Optimistiskā prognoze – augustā, vēlākais septembrī, bet kad reāli tas notiks vēl nav zināms,” sacīja Žukova.

Viņa norādīja, ka pašlaik “Skonto būve” nav pametusi Inčukalna objekta teritoriju, kā arī uzņēmums strikti atsakās to darīt. Ceturtdien tiks turpināta saruna, lai vienotos par termiņiem, kādā “Skonto būve” jāpamet teritorija.

Žukova atzina, ka VVD nav nolūka neļaut “Skonto būvei” pabeigt iesākto, un VVD ļaus uzņēmumam pabeigt iesāktos darbus.

Jau vēstīts, ka uzņēmums “Skonto Būve” turpina darbu Inčukalna gudrona dīķu projektā arī dienu pēc tam, kad VVD paziņojis par objekta pārņemšanu savā valdījumā.

Iepriekš “Skonto Būve” bija iesniegusi prasību tiesā pret VVD saistībā ar gudrona dīķa  projektu. Uzņēmums uzskata, ka VVD ir pārkāpis līguma nosacījumus un atteicies noteiktajā termiņā veikt apmaksu par martā veiktajiem darbiem Inčukalna sērskābā gudrona dīķu  projektā. Tāpēc Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesā iesniegts prasības pieteikums par darba samaksas un kavējuma līgumsoda piedziņu 1 854 643 eiro apmērā.

Tāpat ziņots, ka VVD 8.jūlijā nosūtīja “Skonto Būvei” paziņojumu par līguma izbeigšanu projektā “Vēsturiski piesārņoto vietu “Inčukalna sērskābie gudrona dīķi” sanācijas darbi”. Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā uzņēmēja paziņojumus un rīcību, kas vērsta uz līguma saistību nepildīšanu.

2010.gada septembrī starp VVD un “Skonto Būve” tika noslēgts iepirkuma līgums “Vēsturiski piesārņotās vietas “Inčukalna sērskābie gudrona dīķi” projektēšana un sanācijas darbi” par 28 498 514,21 eiro.

2014.gada maijā VVD un “Skonto Būve” parakstīja grozījumus sanācijas darbu līgumā, sanācijas darbu līguma summa tika palielināta līdz 42 674 971,43 eiro saistībā ar sērskābā gudrona izpētītajām netipiskajām īpašībām un ar tām saistīto sanācijas procesa organizatorisko un tehnisko risinājumu maiņu.

Atbilstoši noslēgtajam līgumam sanācijas darbi Dienvidu dīķī jāveic līdz 2015.gada 31.oktobrim, savukārt Ziemeļu dīķī  – līdz 2015.gada 8.augustam.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.