Hipotekārā kredīta pārkreditēšana

Ir daži gadījumi, kad Jums ir pieejama labāka iespēja, kā nomaksāt esošo kredītu un aizstāt to ar jaunu. Šis process ir tas, ko mēs saucam par hipotēkas “pārkreditēšanu“.

Ir reizes, kad hipotekārā kredīta pārkreditēšana ir laba izvēle, bet Jums kā mājas īpašniekam ir jābūt skaidrai izpratnei par saviem finanšu mērķiem. Vēl svarīgāk, Jums ir jāpatur šie mērķi prātā, tā, lai Jums būtu iespēja iegūt kredītu, kas ir visvairāk piemērots Jums. Šajā rakstā apskatīsim dažus no galvenajiem iemesliem, kāpēc cilvēki nolemj pārkreditēt savas hipotēkas, bet, protams, ka lēmums, kas ir labākais Jūsu finanšu stāvoklim, ir atkarīgs no Jums kā mājas īpašnieka.

Kas ir hipotekārā kredīta pārkreditēšana

Mājas kredīts

Hipotēkas pārkreditēšana ir viena no vissvarīgākajām lietām, kas dažiem no mums būs jādara vismaz vienu reizi savā dzīvē. Tas ir sarežģīts uzdevums, kas prasa daudz domāšanas un prāta. Kredīta pārkreditēšanai ir ļoti svarīgi novērtēt mājas ārieni un interjeru, lai noteiktu mājas vērtību. Ir daudzi vērtētāji, kuri ļoti labi tiek galā šo darbu.

Pārkreditēšanas mērķi:

  • Ātrāka kapitāla izveide, nodrošinot zemākas procentu likmes – viens no galvenajiem pārkreditēšanas iemesliem ir samazināt Jūsu esošā kredīta procentu likmi. Tas gan ietaupīs Jums naudu, gan arī palielinās mājokļa kapitāla uzkrāšanās tempu. Turklāt, tas var arī samazināt ikmēneša maksājumu slogu.
  • Hipotekārā kredīta termiņa maiņa – koriģējot savu hipotekāro kredītu, Jums ir divas iespējas:
  • Palielināt termiņu: Samazinot summu, ko maksājat katru mēnesi, Jūs palielināsiet hipotekārā kredīta termiņu. Tomēr, Jums ir arī jāņem vērā fakts, ka kopējā summa, ko Jūs galu galā samaksāsiet, arī palielināsies ikmēneša procentu likmju dēļ.
  • Samazināt termiņu: Hipotēkām īstermiņā parasti ir zemākas procentu likmes, turklāt Jūs atmaksāsiet savu kredītu ātrāk nekā parasti.
  • Lai pārvērstu hipotēku no fiksētu procentu hipotēkas uz mainīgu procentu hipotēku vai otrādi, Jums jāmaina ikmēneša maksājumi sakarā ar procentu likmju izmaiņām. Ar šāda veida maiņu, Jūsu maksājumi var palielināties vai samazināties.

No otras puses, dažiem nepatīk doma, ka viņu ikmēneša maksājumi kādā brīdī var pieaugt. Šajā gadījumā labāk ir pāriet uz fiksētas procentu likmes hipotēku, jo Jums būs stabila likme un arī mierīgāks prāts. Fiksētās likmes hipotekārajiem kredītiem ir arī lieliska ideja, ja Jūs domājat, ka procentu likme pieaugs arī nākotnē.

Secinājums:

Pārkreditēšana var būt lielisks solis, ja tas palīdz Jums ātrāk izveidot lielāku kapitālu, saīsina kredīta termiņu vai samazina hipotekāros maksājumus. Tā var būt arī noderīgs instruments parādu kontrolei, ja vien Jūs izmantojat to uzmanīgi. Pirms pārkreditēšanas Jums ir nepieciešams apskatīt savu finansiālo situāciju un pajautāt sev, cik ilgi Jūs plānojat turpināt dzīvot šajā mājā un uzzināt, cik daudz Jūs ietaupīsiet no pārkreditēšanas.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.