Iecienītākie zīmoli Baltijas valstīs

Baltijas valstīs iecienītākie zīmoli ir “Google”, “Swedbank” un “Maxima”, liecina pētījumu aģentūras “TNS Emor” veiktais iecienītāko zīmolu pētījums.

Šie trīs zīmoli iekļuvuši iecienītāko zīmolu top 10 visās trīs Baltijas valstīs.

Visās trīs valstīs 10 iecienītāko sarakstā ir iekļuvis vismaz viens finanšu, mazumtirdzniecības un telekomunikāciju, kā arī vairāki interneta zīmoli. Igaunijas iecienītāko zīmolu sarakstā lielāks īpatsvars ir interneta zīmoliem, Lietuvā – tehnoloģiju zīmoliem, savukārt Latvijā spēcīgākas pozīcijas ir pārtikas zīmoliem.

Pētījuma dati liecina, ka Latvijā iecienītākie trīs zīmoli ir “Swedbank”, “Laima” un “Apple”, Igaunijā iecienītāko zīmolu augšgalā ir “Kalev”, “Google” un “Swedbank”, bet Lietuvā – “Google”, “Maxima” un “Samsung”.

Pētījumā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā aptaujāti pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 65 gadiem, vismaz 1000 respondentu katrā valstī. Aptaujas veiktas 2015.gada janvārī un februārī.

“TNS Emor” dibināta 1990.gadā Igaunijā. Kopš 2001.gada “Emor” pieder starptautiskajam tirgus informācijas koncernam “TNS Group Holdings Ltd”, kas savukārt ietilpst pasaulē otrajā lielākajā tirgus informācijas un tirgus izpētes koncernā – “Kantar Group”. “TNS Emor” sadarbojas ar “TNS Latvia” Latvijā un “TNS LT” Lietuvā.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.