Ietaupīt uz siltuma rēķina

Katru gadu mums ir jārēķinās ar izdevumiem, kas radīsies no siltuma rēķiniem. Mēs visi zinām ka ziemā nāksies maksāt par siltumu kuru visi vēlamies. Plašs uzskats ir tāds, ka nav jau nekādu iespēju samazināt šos maksājumus, mums vienkārši nāksies atrast iespējas kā apmaksāt šo rēķinu.

Par laimi, mums ir iespējas kā, vismaz nedaudz, bet tomēr, samazināt šos maksājumus. Pats galvenais, ka šīs lietas nav nekas ļoti sarežģīts, mēs visi varam to darīt un ietaupīt naudu uz siltuma maksājumiem.

Ja jūsu dzīvoklī vai mājā ir regulējamie radiatori, tad jums ir ļoti daudzas iespējas kā samazināt šos rēķinus. Pirmkārt, ja dodaties prom, pat uz neilgu laiku, samaziniet apkures temperatūru. Nav jābaidās ka pārnākot mājās jums būs jāsalst, jums nav jāizslēdz apkure pavisam, pat samazinot temperatūru par grādu, varat ietaupīt. Bet ja dodaties no mājas prom, jūs temperatūru varat samazināt pat vairāk.

Ļoti ekonomisks veids ir pārliecināties ka telpās kurās īpaši bieži neuzturaties, siltums nav pārlieku liels. Liekajā guļamistabā kurā ikdienā nemaz neieejat nav jābūt pilnībā apsildītai. Tas ir pielīdzināms aiziešanai no mājas, tā nav jāapsilda pilnībā, ja jūsu tur nav.

Arī telpu vēdināšana ir var pavērt iespējas ietaupīt, pareizāk sakot nevēdināšana. Bieži vien, mums paliek karsts un mēs atveram logu. Protams ka telpas ir jāvēdina, bet ja jums ir karsts, jūs varat samazināt siltuma temperatūru nevis vēdināt kamēr apkure darbojas kā iepriekš. Ja jūs vēdināt dzīvokli, jūs uz to brīdi varat samazināt vai izslēgt apkuri pilnībā un vēdināt vajag īsu brīdi, bet intensīvi nevis atvērt logu uz vairākām stundām. Lieliski ir tad, ja varat izslēgt apkuri un atvērt logu, tad varat iziet uz kādu brīdi ārā, darīšanās vai uz veikalu. Atnākot mājās, ieslēdziet apkuri un istabas jau ātri būs siltas un svaigas.

Noteikti ir jāpārliecinās vai logi nelaiž cauri auksto gaisu. Ne pārāk kvalitatīvi vai veci logi var radīt jums papildus izdevumus, jo ielaiž auksto gaisu, kas var nozīmēt, ka jums ir jāpaaugstina temperatūra radiatoros. Novērst šos defektus varat arī paši, ja nevarat uzreiz nomainīt logus, varat izmantos dažādus veikalos pieejamos izolācijas materiālus, lai aizsegtu šīs plaisas vai šķirbas.

Atcerieties, pat tad, ja nevarat regulēt temperatūru saviem radiatoriem, jūs varat kontrolēt siltuma zudumus. Ja logs ir atvērts visu dienu, radiatori turpina darboties, lai saglabātu vēlamo temperatūru. Tas pats attiecas arī uz plaisām logos un tamlīdzīgi.

Protams, ir arī veids kā varat ietaupīt uz siltuma rēķina ar kardinālākām metodēm. Māju siltināšana pavisam noteikti ir šāds veids. Tas nav īstermiņa plāns, tas ir dārgs projekts kurš atmaksāsies gadu laikā, bet tas tomēr atmaksāsies. Siltinot māju, gan privāto gan daudzdzīvokļu māju, ir iespējams gūt reālu ietaupījumu uz siltuma rēķiniem, protams ir jārēķinās ar šī procesa izmaksām.

Arī siltuma regulācijas ierīces ir veids kā ietaupīt. Minētās iespējas ir pieejams ar siltuma regulēšanu, ja to nevarat darīt tad iespējas ir krietni mazāk, bet arī, protams, ir. Ja apsildāt savu mitekli ar elektrības palīdzību, tad protams jums ir jārēķinās ar elektrības rēķinu pieaugumu, bet arī šeit darbojas tie paši principi kā parastajai apkurei. Svarīgi ir pievērst uzmanību šim lietām, jo ne vienmēr mēs par to iedomājamies.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.