Inčukalna gudrona dīķu projekts tiek turpināts

Uzņēmums “Skonto Būve” turpina darbu Inčukalna gudrona dīķu projektā, aģentūru BNS informēja uzņēmuma pārstāve Ilga Sokolova.

“Skonto Būves” pārstave minēja, ka darbs Inčukalna sērskābā gudrona dīķu projektā darbu turpinās arī dienu pēc tam, kad Valsts vides dienests (VVD) paziņojis par objekta pārņemšanu savā valdījumā. “Kā to apliecina šodien īsi pēc pusnakts parakstītais inventerizācijas akts, pasūtītājs un uzņēmumi ir korekti pārliecinājušies par iesaistīto pušu īpašumiem, mantu objekta teritorijā un utilizēšanai sagatavotā gudrona apjomu. Minētais dokuments nekādā veidā nav un nevar būt pamats darbu pārtraukšanai un līguma laušanai,” norādīja Sokolova.

Līdz ar to uzņēmumā uzsvēra, ka līgumsaistības joprojām ir spēkā. “”Skonto Būve” turpina tās godprātīgi pildīt, joprojām gaidot kompetentus pasūtītāja lēmumus par tehniskā projekta saskaņojumu darbu turpināšanai. Tāpēc darbi objektā notiek arī ceturtdien – utilizācijai “Cemex” rūpnīcā arī šodien  plānots izvest vairākas tonnas pārstrādātā gudrona materiāla,” teica Sokolova.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka “Skonto Būve” bija iesniegusi prasību tiesā pret VVD saistībā ar gudrona dīķa  projektu. Uzņēmums uzskata, ka VVD ir pārkāpis līguma nosacījumus un atteicies noteiktajā termiņā veikt apmaksu par martā veiktajiem darbiem Inčukalna sērskābā gudrona dīķu  projektā. Tāpēc Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesā iesniegts prasības pieteikums par darba samaksas un kavējuma līgumsoda piedziņu 1 854 643 eiro apmērā.

Tāpat ziņots, ka VVD 8.jūlijā nosūtīja “Skonto Būvei” paziņojumu par līguma izbeigšanu projektā “Vēsturiski piesārņoto vietu “Inčukalna sērskābie gudrona dīķi” sanācijas darbi”. Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā uzņēmēja paziņojumus un rīcību, kas vērsta uz līguma saistību nepildīšanu.

2010.gada septembrī starp VVD un “Skonto Būve” tika noslēgts iepirkuma līgums “Vēsturiski piesārņotās vietas “Inčukalna sērskābie gudrona dīķi” projektēšana un sanācijas darbi” par 28 498 514,21 eiro.

2014.gada maijā VVD un “Skonto Būve” parakstīja grozījumus sanācijas darbu līgumā, sanācijas darbu līguma summa tika palielināta līdz 42 674 971,43 eiro saistībā ar sērskābā gudrona izpētītajām netipiskajām īpašībām un ar tām saistīto sanācijas procesa organizatorisko un tehnisko risinājumu maiņu.

Atbilstoši noslēgtajam līgumam sanācijas darbi Dienvidu dīķī jāveic līdz 2015.gada 31.oktobrim, savukārt Ziemeļu dīķī  – līdz 2015.gada 8.augustam.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.