Izsludina jauno ES fondu projektu atlasi

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) piektdien ir nosūtījusi uzaicinājumu sagatavot un iesniegt projekta pieteikumu pirmajai Eiropas Savienības (ES) fondu 2014.-2020.gada investīciju perioda atlasei, aģentūrai BNS pavēstīja CFLA sabiedrisko attiecību vadītāja Daiga Reihmane.

Viņa informēja, ka pirmā CFLA 2014.-2020.gada perioda sāktā ierobežotā atlase ir paredzēta projekta īstenošanai, lai novērstu plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu Ogres novada teritorijā. Finansējuma saņēmējs ir Ogres novada dome.

“Pirmā ierobežotā atlase, ko sākam saskaņā ar izstrādāto ES fondu vadības regulējumu, ir Vides attīstības un reģionālās ministrijas (VARAM) pārziņā esošā jomā, un simboliski, ka tieši pirmā atlase paver ES fondu investīciju programmas reģionālo dimensiju. Atbilstoši ES fondu plānošanas dokumentiem paredzēts, ka investīcijas šī projekta ietvaros tiešu labumu sniegs iedzīvotājiem ārpus Rīgas – proti, šajā gadījumā – Ogres iedzīvotājiem, nodrošinot līdzfinansējumu pasākumiem plūdu apdraudējuma samazināšanai. Līdz šim uzsāktie projekti labklājības un satiksmes nozarēs tiek īstenoti saskaņā ar specifisku pagaidu regulējumu, lai līdz visu ES fondu vadībai nepieciešamo normatīvo aktu apstiprināšanai tiktu jau uzsāktas prioritāri veicamās aktivitātes,” pauda CFLA direktore Anita Krūmiņa.

Termiņš šī Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta iesniegšanai ir līdz 10.jūnijam. Līgumu ar finansējuma saņēmēju par projekta īstenošanu CFLA varēs noslēgt pēc saņemtā projekta iesnieguma izvērtēšanas.

Plānots, ka atlases kārtai pieejamais kopējais finansējums būs 1,311 miljoni eiro, tostarp ERAF finansējums – 1,114 miljoni eiro, bet pašvaldības budžeta finansējums – 196,6 tūkstoši eiro. Noteiktā atbalstāmā darbība ir aizsargdambja pārbūve Ogrē.

Projekts tiek īstenots ES fondu pamata plānošanas dokumenta ietvaros, kurš paredz novērst plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu pilsētu teritorijās.

CFLA ir finanšu ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.