“Jaunpagasts plus” apgrozījums pērn sarūk

Bioetanola, pārtikas spirta un alkoholisko dzērienu ražotājs “Jaunpagasts plus” 2014.gadā strādāja ar 920,7 tūkstošu eiro apgrozījumu, kas ir 3,9 reizes mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma zaudējumi samazinājās par 6,7% – līdz 1,866 miljoniem eiro, liecina “Lursoft” datubāzē publiskotais uzņēmuma finanšu pārskats.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka “Jaunpagasta plus” apgrozījumu pērn veidoja 920,7 tūkstošus eiro, tostarp 210,2 tūkstošus eiro no pašražotās produkcijas (bioetanola un lopbarības produktu realizācijas), 279 tūkstoši eiro no tirdzniecības operācijām ar iepirktās produkcijas realizāciju un 361,3 tūkstoši eiro no alkoholisko dzērienu realizācijas.

“Jaunpagasts plus” vadība arī atzīmē, ka pērn uzņēmums turpināja pilnveidot un paplašināt ražošanas tehnoloģiju, diversificēja ražošanas procesā izmantojamās izejvielas, jo augstās graudu cenas finansiāli negatīvi ietekmēja uzņēmumu. “Faktisiki bioetanola ražošana no graudiem bija nerentabla visā 2014.gada periodā,” piebilsts vadības ziņojumā.

Vienlaikus uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka 2014.gadā “Janpagasts plus” turpināja strādāt pie investīciju programmas, lai nodrošinātu ražošanas efektivitāti un izmaksu optimizāciju. “Uzņēmums plāno veikt rūpnīcu rekonstrukciju, lai nodrošinātu rentablu uzņēmuma darbību. Investīciju piesaisti uzņēmums plāno ar mērķi – ražošanas jaudu palielināšanai un enerģētikas projekta īstenošanai Iecavas rūpnīcas ietvaros,” norāda vadība, atzīmējot, ka patlaban kompānija ved sarunas ar kredītiestādēm un potenciālajiem investoriem.

2013.gadā “Jaunpagasts plus” strādāja ar 3,547 miljonu eiro apgrozījumu un 1,999 miljonu eiro zaudējumiem.

“Jaunpagasts plus” reģistrēts 1997.gada septembrī, un tā pamatkapitāls ir 4,269 miljoni eiro. Kompānijas lielākais īpašnieks ir Donāts Vaitaitis, kuram pieder 59,99% kompānijas kapitāldaļu.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.