Jēra gaļai cenas pagājušā gada līmenī

Jēra gaļas cenas šogad Latvijā ir pagājušajā līmenī un vasaras otrajā pusē – līdzīgi kā iepriekšējos gados – kritīsies, taču ne lielākā mērā kā pērn ap šo laiku, aģentūrai BNS sacīja Latvijas Aitu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Arnis Ginters.

Viņš norādīja, ka šogad pirmajā pusgadā tirgū nav vērojamas būtiskas izmaiņas jēra gaļas cenu ziņā un tās ir pagājušā gada līmenī. Līdzīgi kā citus gadus jēra gaļas cenas vasaras otrajā pusē, kad sāksies intensīvāka tirdzniecība, kritīsies taču ne vairāk kā citus gadus. “Tad, kad [jēri] būs sasnieguši kaušanas vecumu, proti, būs apmēram pusgadu veci, kas ir vasaras otrajā pusē, gaļas cenas tirgū varētu samazināties,” sacīja Ginters.

Tāpat asociācijas vadītājs piebilda, ka aitu audzētāju skaits Latvijā palielinās, taču pieaugums ir salīdzinoši mazs, vairāk attīstās jau esošās saimniecības.

Latvijas Aitu audzētāju asociācija ir reģistrēta 1999.gadā. Asociācijas mērķis ir radīt labvēlīgu vidi aitu audzēšanai un attīstīt aitkopību kā pelnošu ilgtermiņa nozari, kas ļauj saimniekot videi draudzīgi un uzlabot dzīves kvalitāti.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.