Jūrmalā pirmajā ceturksnī vērojams tūristu pieplūdums

Jūrmalas viesnīcās un citās tūrisma mītnēs nakšņojošo pilsētas viesu skaits šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2014.gada pirmo ceturksni, ir palielinājies par 3,9%, aģentūrai BNS pavēstīja Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Leite, atsaucoties uz jaunākajiem Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem.

Tostarp CSP dati liecina, ka šā gada pirmajā ceturksnī samazinājies pavadīto nakšu skaits Jūrmalā – salīdzinājumā ar pērnā gada pirmo ceturksni, tas krities par 2,8% un bija 88,8 tūkstoši nakšu (pērn pirmajā ceturksnī – 91,3 tūkstoši nakšu) . Tostarp ārvalstu viesu pavadīto nakšu skaits sarucis par 13,4% – no 49 tūkstošiem nakšu uz 42, 4 tūkstošiem nakšu.

Leite informēja, ka no kopējā tūristu skaita kūrortpilsētā gandrīz puse (47,5 %) bijuši viesi no Latvijas, nedaudz vairāk (52,5%) – viesi no ārvalstīm.

Šā gada pirmajos trijos mēnešos kūrortpilsētas viesi vairāk izvēlējušies palikt kūrorta rehabilitācijas centros. Tūristi Jūrmalu apmeklējuši, lai izmantotu kūrortārstniecības pakalpojumus veselības uzlabošanai, savukārt uzņēmēji – lai rīkotu konferences un komandu veidošanas treniņus, apvienojot darbu ar atpūtas un SPA iespējām.

Pēc Leites teiktā, Jūrmala joprojām ir otra ārvalstu tūristu iecienītākā Latvijas pilsēta aiz Rīgas – kūrortpilsētu par galamērķi izvēlējušies 7% no kopējā ārvalstu viesu skaita valstī. “Visvairāk ārvalstu viesu Jūrmalā ieradušies no Krievijas, kam seko Igaunija, Lietuva, Baltkrievija, Zviedrija, Vācija, Uzbekistāna, Norvēģija, Ukraina un Somija. Lielākais tūristu skaita pieaugums kūrortpilsētā šī gada pirmajos trīs mēnešos bijis no Zviedrijas (+24%), Polijas (+33%), Latvijas (+25%), Lietuvas (+20%), Baltkrievijas (+12%) un Igaunijas (+7%),” informēja Leite.

“Likumsakarīgi, ka tik augsts tūristu skaita pieaugums vērojams no Jūrmalai stratēģiski svarīgajiem tūrisma tirgiem – no Ziemeļvalstīm, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas, kur esam īstenojuši tūrisma mārketinga pasākumus, lai veicinātu viesu piesaisti īpaši ziemas periodā,” pauda Jūrmalas pašvaldības Tūrisma nodaļas vadītāja Gunta Ušpele.

Jūrmalā tūristi uzturējušies vidēji trīs diennaktis, kas ir ilgāk nekā valstī kopumā (vidēji divas diennaktis). Viesi no Baltkrievijas kūrortpilsētā pavadījuši visvairāk laika – vidēji 11 diennakšu. Nākamie ilglaicīgākie Jūrmalas viesi ir no Vācijas, uzturoties pilsētā vidēji piecas diennaktis, un no Latvijas – trīs diennaktis, kam seko Krievijas un Norvēģijas viesi ar vidējo uzturēšanās ilgumu – divas diennaktis.

“Šā gada otrajā ceturksnī sagaidām vēl labākus rādītājus. Ir veikts mērķtiecīgs darbs ar tūrisma uzņēmējiem tūrisma mārketingā, tāpat aprīlī, maijā Jūrmalā notikušas daudzas starptautiskas konferences un pasākumi, tostarp Eiropas čempionāta posms pludmales volejbolā sešu dienu garumā. Arī jūnijā plānotas vairākas starptautiskas konferences un pasākumi,” informēja Ušpele.

Pērnā gada pirmajā ceturksnī Jūrmalas naktsmītnēs apkalpoti 30,2 tūkstoši viesu. 2014.gada pirmajos trijos mēnešos 61% no Jūrmalas viesiem bija atpūtnieki no ārvalstīm un 39% Latvijas iedzīvotāji.

 

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.