Jūrmalā samazinās nekustamā īpašuma darījumu skaits

Šā gada vasaras mēnešos novērotais darījumu skaits Jūrmalas jaunajos projektos, salīdzinot ar pērnā gada atbilstošo laika posmu, atspoguļo būtisku tirgus aktivitātes samazinājumu, aģentūrai BNS pavēstīja nekustamo īpašumu kompānijas “Arco Real Estate” Mārketinga nodaļas vadītāja Agnese Strance.

Savukārt “Arco Real Estate” starptautiskās nodaļas vadītāja Oļesja Bogodistaja norādīja, ka joprojām notiek darījumi par summu virs 250 tūkstošiem eiro.

Pēc viņas paustā – lai gan nerezidentu pieprasījums pēc īpašumiem Jūrmalā, tāpat kā darījumu skaits, ir būtiski samazinājies, lielāko interesi izrāda krievi, kam seko ukraiņi un kazahi. “Arco Real Estate” klientu lokā tāpat ir Baltkrievijas, Azerbaidžānas, Izraēlas un Ķīnas pilsoņi.

Vienlaikus Bogodistaja norādīja, ka ik nedēļu no desmit lielākajiem pirkumiem Latvijā vismaz divi veikti Jūrmalā par summu no 250 tūkstošiem eiro līdz pat 500 tūkstošiem eiro, kas pārsniedz termiņuzturēšanās atļaujas iegūšanai nepieciešamo minimālo pirkuma summas slieksni.

Bogodistaja atzīmēja, ka darījumu skaita samazināšanos ietekmē Krievijas nacionālās naudaszīmes vērtības kritums, ko izraisīja ģeopolitiskās situācijas pasliktināšanās. “Rubļa vērtības samazinājums ir ietekmējis pirkuma cenu, proti, konvertējot tos eiro, nekustamais īpašums šobrīd nerezidentiem izmaksā gandrīz divreiz dārgāk nekā pērn,” piebilda Bogodistaja.

Tāpat viņa norādīja, ka Krievijas drukātajos un elektroniskajos medijos notiek auditorijas maldināšana, kuras ietvaros tiek paziņots par Latvijas termiņuzturēšanās programmas pilnīgu pārtraukšanu.

Lai gan Imigrācijas likuma grozījumi, pēc “Arco Real Estate” speciālistes domām, būtiski neietekmēja darījumu skaita izmaiņas Jūrmalā, jo pirms minēto grozījumu stāšanās spēkā lielākā daļa darījumu tika reģistrēti par summu virs 250 tūkstošiem eiro, tirgus aktivitātes samazinājums skaidrojams ar nerezidentu kopējo noskaņu, kas ir psiholoģiska pretreakcija Latvijas īstenotajām termiņuzturēšanās atļauju programmas izmaiņām.

Tostarp Bogodistaja atzīmēja, ka mūzikas festivāla “Jaunais vilnis” aiziešana no Jūrmalas darījumu skaitu ietekmēja maznozīmīgi. “Festivāla aiziešanu nevar uzskatīt par būtisku iemeslu darījumu skaita samazinājumam, ņemot vērā, ka “Arco Real Estate” klientu izvēles pamatā joprojām ir Jūrmalas viesmīlība, saule, jūra un izcilā gaisa kvalitāte. To apliecina arī kūrortpilsētas viesnīcu noslogojums,” piebilda Bogodistaja.

Latvijas “Arco Real Estate” ir viens no Igaunijas “Arco Vara Holding” meitasuzņēmumiem.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.