Kā pirkt mājokli

Detalizētas informācijas iegūšana par izvēlēto īpašumu, tā apskate. Nekustamo īpašumu aģents nokārtos izvēlētā īpašuma apskati un, nepieciešamības gadījumā arī tikšanos ar mājokļa īpašnieku, kurš būs gatavs atbildēt uz Jūsu jautājumiem.

Īpašums

Pirms mājokļa iegādes noskaidrojiet šādus jautājumus:

  • vai nekustamais īpašums ir jau kaut kur ieķīlāts. Šajā gadījumā Jums jānoskaidro kredītsaistību apmēru, kādi ir noteikumi to dzēšanai, kas ir kontaktpersona konkrētajā kredītiestādē;
  • vajadzētu noskaidrot vai nekustamais īpašums nav apgrūtināts (ieķīlāts) par labu trešajām personām (šādu informāciju var iegūt Valsts Zemes grāmatā). To var uzzināt vēršoties personiski attiecīgajā Zemesgrāmatu nodaļā vai Valsts Vienotā Datorizētā Zemesgrāmatas mājas lapā www.zemesgramata.lv ;
  • pārliecinieties, vai par nekustamo īpašumu ir nomaksāti visi komunālie maksājumi.

Piedāvājuma izteikšana

Noteiktā īpašuma cena var būt augstāka nekā īpašnieks patiesībā cer saņemt par savu īpašumu, tādēļ Jūs varat mēģināt kaulēties par šo cenu.

Īpašuma novērtēšana

Hipotekārā kredīta devējam būs nepieciešams zināt Jūsu noskatītā vērtību, jo tas kalpos kā aizdevuma ķīla. Arī Jums pašam būs noderīgi uzzināt visu, kas saistīts ar nolūkoto nekustamo īpašumu, piemēram, iespējamās tehniskās problēmas, u.c. Rēķinieties ar to, ka īpašuma novērtēšana būs jāsedz Jums par saviem naudas līdzekļiem un tas neizmaksās lēti, toties tādējādi iespējams nākotnē izvairīties no neparedzētiem izdevumiem, jo būsiet jau laikus atklājis ar mājokli saistītās nepilnības.

Pirkuma finansēšana

Slēdzot rokas naudas līgumu, nepieciešamais rokas nauda apmērs parasti ir  10% apmērā no pirkuma vērtības. Ņemot kredītu, tā kalpos arī kā pirmā iemaksa. Gadījumā, ja Jūs nolemjat nepirkt noskatīto īpašumu, tad zaudēsiet iemaksāto rokas naudu, tādēļ ir svarīgi līgumā atrunāt pietiekamu termiņu, līdz kuram Jums noskatītais īpašums ir jāiegādājas. Savukārt, ja īpašuma pārdevējs izlemj nepārdot īpašumu, viņam jāatgriež Jums drošības naudu dubultā apmērā.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.