Kā saņemt hipotekāro kredītu?

Hipotekārais kredīts pret ķīluHipotekārā kredīta noformēšana bieži vien ir vienīgais veids, kā tikt pie sava personīgā mājokļa un pārtraukt neefektīvo naudas izdošanu, maksājot ikmēneša īres maksu.

Hipotekārajiem kredītiem, tāpat kā citu veidu aizdevumiem pastāv vairākas aizdevumu kategorijas un piedāvājumi, piemēram, kredīts mājokļa iegādei, remontam, būvniecībai, pārdošanai, kā arī kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu uzņēmējdarbības uzsākšanai un dažādiem citiem mērķiem.

Atkarībā no aizdevuma piedāvājuma, mainās kredītā pieejamo summu apjoms, atmaksas termiņš, pirmā iemaksa un procentu likme, taču nodrošinājuma nepieciešamība paliek nemainīga.

Pastāv vairāki veidi kā saņemt hipotekāro kredītu. Standarta noteikumi paredz, ka kredīta saņemšanai nepieciešams:

  • Nekustamā īpašuma ķīla, kas ir līdzvērtīga vai vērtīgāka, par Jūsu izvēlētā aizdevuma apjomu. Kā ķīla var kalpot māja, dzīvoklis vai zeme. Par ķīlu kredītam mājokļa iegādei var kalpot īpašums, kuru grasāties iegādāties.
  • Regulāri un pietiekami lieli ienākumi, kas ļautu veikt kredīta atmaksu. Parasti tiek ņemti vērā kopējie ienākumi un apgādājamo skaits. Ja ienākumi nav pietiekoši lieli, aizdevējs var piedāvāt piesaistīt galvotāju, kura ienākumi, tiek skaitīti kopā ar Jūsu ienākumiem.
  • Laba kredītvēsture. Kredīta pieprasīšanas brīdī, persona nedrīkst būt reģistrēta parādnieku reģistrā vai kavējusi kredītmaksājumus.
  • Nekustamā īpašuma vērtējums, kuru parasti veic aizdevējs vai tā sadarbības partneri.
  • Izziņa no VID –ja aizņēmuma summa pārsniedz 100 valstī noteiktās minimālās mēnešalgas, tad aizdevējs varētu pieprasīt arī šāda veida izziņu.

Katrs aizdevējs likuma ietvaros var izveidot pats savus kredīta izsniegšanas noteikumus, līdz ar to tie var atšķirties, taču standarta prasības parasti ir vienas un tās pašas.

Ja esat nolēmis saņemt hipotekāro kredītu bankā, Jums noderēs sekojoši ieteikumi, kas varētu palielināt izredzes saņemt aizdevumu un iegūt izdevīgākus nosacījumus.

  1. Izveidojiet krājkontu bankā, kurā vēlaties noformēt hipotekāro kredītu. Vismaz 6 mēnešus pirms kredīta pieteikuma aizpildīšanas, veiciet regulāras iemaksas krājkontā, tāda veidā radot bankai priekšstatu par Jums kā apzinīgu personu, kas domā par nākotni un rūpējas par savu finansiālo labklājību.
  2. Ļaujiet konkrētajai bankai būt atbildīgai par Jūsu pensijas uzkrājumu un, ja šī brīža finanses to atļauj, veiciet arī nelielas iemaksas 3. Pensiju līmenī, tādā veidā noradot uz lojalitāti konkrētajai kredītiestādei.
  1. Aizpildot kredīta pieteikumu, norādiet kredītu galvotāju, kas varētu būt, piemēram, Jūsu laulātais draugs, radinieks vai kāda cita uzticama persona. Tā kā jūsu un galvotāja ienākumi tiks skaitīti kopā, Jums būs lielākas izredzes saņemt aizdevumu.

Izpildot iepriekš minētos punktus, Jūs ne tikai palielināsiet izredzes iegūt aizdevumu, bet arī pretendēsiet uz izdevīgākām aizdevumu procentu likmēm un Jums draudzīgākiem nosacījumiem.

Lai izvēlētos izdevīgāko aizdevuma piedāvājumu un nepārmaksāta par aizdevuma izsniegšanu, veiciet aizdevēju piedāvājumu salīdzināšanu!

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.