Kā saņemt kredītu zemes iegādei?

Lauksaimniecības zemeLai saņemtu kredītu zemes iegādei, varat vērsties gan bankā, gan pie nebankukredītdevējiem. Kad esat izvēlējies zemes gabalu, tas jārezervē un jāvēršas pie aizdevēja, lai saņemtu aizdevumu. Pēc nepieciešamības jāveic zemes gabala mērīšana un ģeodēzija, kā arī jāiesniedz vajadzīgie dokumenti: zemesgrāmatas apliecība, zemes robežu plāns, kā arī, protams, personīgie dokumenti un ienākumus apstiprinoši dokumenti. Jārēķinās, ka gan kredīta noformēšana, gan zemesgrāmatas ierakstu veikšana un, iespējams, arī citas darbības, prasīs no jums vienreizējas komisijas maksas.

Iegūstot savā īpašumā zemes gabalu, ja vēlaties uz tā celt māju, jārēķinās, ka, pat būvējot to pašiem, tā būs tikai ap trešdaļu lētāka, nekā izvēloties būvkompāniju. 150m2 mājas būvniecības izmaksas var sasniegt aptuveni 100000 eiro, taču viss, protams, atkarīgs no tā, kādu māju un kā jūs taisāties būvēt. Savukārt saimniecības uzsākšanai (zemes apstrādei, kultūru audzēšanai), protams, jārēķinās ar sagatavošanas izdevumiem.

Lai uzzinātu, kur varat saņemt izdevīgāko kredītu zemes iegādei, vērsieties vairākās bankās. Ir liela iespēja, ka banka, ar kuru sadarbība jums ir pašreiz, būs pretimnākošākā, taču vienmēr vērts “pamedīt” labāko piedāvājumu.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.