Kad labāk ņemt hipotekāro kredītu?

Hipotekārais kredīts ir piemērots jebkuram lielākam pirkumam. Tas ir uzskatāms par lielu pirkumu, ja to nevar nodrošināt nedz šā brīža iekrājumi, nedz cita veida aizdevumi, piemēram, mājokļa iegāde vai tā labiekārtošana. Tas varētu būt arī līdzeklis dzīvokļa remontam, mājas būvniecībai, auto remontam vai iegādei un citiem pakalpojumiem, saistītiem ar nekustamo īpašumu. Jums kredīts tiek nodrošināts ar Jūsu īpašumu. Tas nozīmē, ka svarīgs priekšnosacījums, lai saņemtu kredītu, ir Jūsu rīcībā esošs nekustamais īpašums. Piemēram, tā var būt zeme, mežs, dzīvoklis vai māja.

Kā izvēlēties hipotekāro kredītu?

Iespējas izvēlēties ir divas – banku un nebanku kreditori. Abiem kredītdevējiem ir savas priekšrocības un trūkumi, un, ņemot kredītu, ir svarīgi izvērtēt, kas Jums ir nozīmīgāks. Pirmie var piedāvāt zemākas procentu likmes un garākus kredīta atmaksas termiņus – tātad, ja svarīgāka ir stabilitāte, droši var izvēlēties banku sniegto kredītu, bet, ja Jums līdzekļi nepieciešami steidzami, tad labāk derēs nebanku kreditori.

Kā labāk – īrēt vai ņemt kredītu?

Dzīvoklis

Ja Jūsu rīcībā ir lielāki naudas līdzekļi, labāk ņemt kredītu, jo tādējādi iegūstat īpašumu, kas paliks Jūsu arī vēlāk. Taču, ja nav tādas iespējas vai nevēlaties pastāvīgu dzīvesvietu ar saistībām, izvēlieties īrēšanas iespēju, rūpīgi apskatot līgumu – lai izvairītos no soda par priekšlaicīgu laušanu un izvērtētu piemērotību.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.