Kas ir hipotekārais kredīts

Hipotekārais kredīts ir ilgtermiņa aizdevums, kuram, kā atmaksas garantija jeb ķīla tiek piemērots nekustamais īpašums. Hipotekāros kredītus Latvijā piedāvā noformēt dažādi gan banku, gan nebanku aizdevēji.

Naudas summa ko iespējams aizņemties parasti svārstā no 50 – 90 procentiem no jūsu ieķīlātā īpašuma vērtības, turklāt katra aizdevēja minimālā un maksimālā kredīta summa atšķiras.

Mērķi, kuru realizēšanai tiek piedāvāti hipotekārie kredīti var būt dažādi, piemēram, nekustamā īpašuma iegādei, mājokļa būvniecībai, nekustamā īpašuma uzlabošanai, remontam, lielāku pirkumu veikšanai, mācībām ārzemēs utt.

Lai saņemtu hipotekāro kredītu, jūs kā ķīlu varat noformēt nekustamo īpašumu, kurš jau jums pieder vai kuru jūs vēlaties iegādāties, būvēt.

Nekustamai īpašums varētu būt:

  • Māja,
  • Dzīvoklis,
  • Zeme,
  • Cits nekustamais īpašums.

Piesakot hipotekāro kredītu, viena no svarīgākajām lietām, kam aizdevējs pievērsīs uzmanību lemjot piešķirt vai nepiešķirt jums aizdevumi ir jūsu un jūsu ģimenes locekļu ikmēneša ienākumu lielums un jūsu iespējas atmaksāt aizdevumu. Pēc aptuveniem aprēķiniem, lai aizdevuma atmaksas pārlieku neapgrūtinātu jūsu dzīvi un neradītu lielu finansiālo slogu, ikmēneša kredīta maksājumi nedrīkst pārsniegt 40% no jūsu un jūs ģimenes locekļu, kas dzīvo kopā ar jums, ikmēneša ienākumiem.

Hipotekārais kredīts ir lielisks veids, kā tik pie savas sapņu mājas vai realizēt savas vēlmes, kam parasti ir pietrūcis naudas.

Ķīla

ĶīlaHipotekārais kredīts ir aizdevums, kuru izsniedz pret nekustamā īpašuma ķīlu. Kā ķīla var kalpot nekustamais īpašums, tai skaitā zeme, kas jums jau pieder, kā arī īpašums, kuru vēlaties iegādāties.

Šo aizdevuma veidu parasti izmanto jaunu īpašumu iegādei, kā arī veco uzlabošanai un remontam.

Hipotekāros kredītus Latvijā piešķir bankas. No kredīta pieteikuma (dokumentu iesniegšanas brīža) līdz naudas saņemšanai parasti paiet 2 līdz 4 nedēļas, tāpēc, ja esat nolēmis ņemt hipotekāro aizdevumu, visas ar finansēm saistītās lietas vajadzētu sākt kārtot vismaz mēnesi pirms brīža, kad nauda būs nepieciešama.

Vairāki aizdevēji hipotekārajiem kredītiem piedāvā kredītu brīvdienas, tas nozīmē, ka jūs varat atlikt aizdevuma atmaksu pat uz 2 gadiem un šajā laikā maksāt tikai procentus no aizdevuma summas un pašu aizdevumu sākt atmaksāt, kad pagājis šis kredīta brīvdienu periods un jūsu finansiālā situācija ir nostabilizējusies.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.