Kas ir mājokļa apdrošināšana

Mājokļa apdrošināšana ir viens no racionālākajiem lēmumiem, kādus izdarīt savas dzīves laikā. Kopā ar dzīvības apdrošināšanu, tā nodrošina to, ka ne jūs, ne jūsu tuvinieki neattapsies trūkumā, notiekot kādai nelaimei. Ja dzīvojat nemierīgā rajonā, tā pasargās jūsu ietaupījumus un segs, piemēram, kāda zagļa nolaupīto vai apskādētu īpašumu. Šajā rakstā tiks apskatīti gan iemesli, kādēļ izvēlēties mājokļa apdrošināšanu, gan gadījumi, kādus parasti sedz mājokļa apdrošināšanas polise.

Kādēļ apdrošināt?

Mājoklis

Pavisam vienkārši – jāapdrošina sirdsmiera labad. Piemēram, ja plānojat ilgi būt prom no mājām, apdrošināšanas polise padarīs jūsu prombūtni daudz paciešamāku. Savukārt ja mājoklis atrodas ne īpaši labvēlīgā vietā, varat neuztraukties par finansiālu krahu gadījumā, ja, piemēram, mājai uzkrīt koks vai tiek norauts jumts. Apdrošināšana palīdzēs jums dzīvot bez uztraukumiem.

Ko parasti sedz mājokļa apdrošināšanas polise?

Latvijā ir daudz apdrošināšanas kompāniju. Nevienai nav identisku noteikumu, tādēļ ir svarīgi izpētīt, pret ko tiek apdrošināts jūsu mājoklis, kad izvēlaties to vai citu apdrošināšanas kompāniju. Tāpat krasi atšķiras arī cenas. Vasarā cenas bieži vien ir izdevīgākas, jo iedzīvotāji apdrošina mitekli uz laiku, kamēr viņi atrodas prom no mājās, tādējādi mudinot apdrošinātājus sacensties par “sezonālajiem” klientiem.

Visbiežāk mājokļa apdrošināšanā ietilpst:

  • Apdrošināšana pret dabas apstākļiem – lietu, krusu, sniegu, zibeni, vēju, kā arī citiem ekstrēmiem dabas apstākļiem, kas var kaitēt mājoklim;
  • Apdrošināšana pret ļaunprātību – zādzību, ļaunprātīgu dedzināšanu vai cita veida īpašuma bojāšanu;
  • Apdrošināšana pret ugunsgrēku – nejauši vai ļaunprātīgi izraisīti ugunsgrēki ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ notiek pilnīgs mājokļa zudums;
  • Apdrošināšana pret saimniecības ķibelēm – applūduši griesti, elektrotehnikas izraisīti ugunsgrēki, u.t.t.

Tāpat bieži polisē tiek iekļauta civiltiesiskā apdrošināšana (apdrošināšana pret zaudējumiem, kas notiek citiem jūsu vainas dēļ). Apdrošinot mājokli, parasti tiek apdrošināta arī tehnika, vērtslietas u.c. manta, kas atrodas mājoklī. Lielā daļā polišu tiek iekļauta arī pagaidu dzīvesvietas nodrošināšana, ja jūsu mājoklis pēc negadījuma vairs nav apdzīvojams. Citkārt polisēs tiek iekļauta arī jaunas mājvietas celtniecība vai iegāde, ne tikai prēmijas izmaksa. Apdrošinoties tiekat pasargāts jūs, jūsu bērni un tuvākie.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.