Kas ir mājokļa kapitāls?

Pirmais solis, lai pilnībā izprastu hipotekāro kredītu, ir saprast, kas tieši ir mājokļa kapitāls. Mājokļa kapitāls būtībā ir daļa no īpašuma vērtības, kas pieder hipotēkas maksātājām vai mājas īpašniekam. Tā ir hipotekārā kredīta nomaksātā daļa.

Piemēram, ja mājas ir cena ir € 100,000 un ir veikta pirmā iemaksa 10% apmērā, tad nepieciešamais hipotekārais kredīts ir € 80,000. Mājokļa kapitāls jau ir € 10,000. Šī daļa no mājas var izmantota kā ķīla, lai vēlāk saņemtu kredīta apstiprinājumu.

Un tā kā īpašuma vērtība parasti nemainās, finansējums ar mājokļa kapitāla kredīta palīdzību tiek uzskatīts par uzticamāko ceļu uz nepieciešamo līdzekļu saņemšanu.

Divas kapitāla palielināšanas metodes

Viena no lielākajām kapitāla priekšrocībām ir tā, ka, ja vien nav katastrofāla notikuma nekustamā īpašuma tirgū, mājokļa vērtība nepārtraukti pieaug. Tas nozīmē, ka neatkarīgi no mājas kapitāla kredīta apmēra, dažu gadu laikā mājas īpašniekam ir vēl lielāks kapitāls, lai palīdzētu tikt galā ar jebkādām turpmākām problēmām.

Ir divi galvenie veidi, kā mājas kapitāls pieaug. Pašsaprotams veids ir ar hipotekārā kredīta atmaksu. Ar katru veikto maksājumu, tiek nomaksāta noteikta daļa no mājas vērtības un tā pāriet mājas īpašnieka īpašumā. Tātad, potenciāls, lai saņemtu kredīta apstiprinājumu palielinās ik pēc pāris gadiem, kad tiek atmaksāta pietiekami liela hipotekārā kredīta daļa.

Otrs veids ir caur norisēm nekustamā īpašuma tirgū. Piemēram, māja, kas bija vērta € 100,000 2015. gadā, var būt vērta € 150,000 šodien. Tātad, mājas kapitāls ir palielinājies laika gaitā, nodrošinot, ka mājas kapitāla kredīts vienmēr ir pieejams.

1 komentārs par “Kas ir mājokļa kapitāls?”
  1. Rolands Rakstīja:

    Piemēram, ja mājas ir cena ir € 100,000 un ir veikta pirmā iemaksa 10% apmērā, tad nepieciešamais hipotekārais kredīts ir € 80,000 vai tomēr 90,000 ???

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.