Kas ir nekustamā īpašuma vērtēšana

ĪpašumsNekustamā īpašuma vērtēšana ir process, kura rezultātā jūsu īpašumam tiek noteikta un atspoguļota tirgus vērtība. Parasti nekustamo īpašumu vērtēšanu cilvēki pasūta, tad, kad vēlas uzzināt īpašuma vērtību, lai to pārdotu vai izīrētu, kā arī norādot īpašumu, kā ķīlu.

Piesakot hipotekāro kredītu vai kādu citu aizdevuma veidu, kurā jūs, kā ķīlu, jeb aizdevuma atmaksas garantiju, norādāt savu nekustamo īpašumu, jums ir jāveic nekustamā īpašuma vērtēšana, kuras rezultātā gan jums, gan aizdevējam ir zināma reālā īpašuma tirgus vērtība, kā arī tās celšanās vai krišanās iespējas, līdz ar to aizdevējs, ņemot vērā arī citus kritērijus, var noteikt jums izsniedzamā aizdevuma apjomu.

Gandrīz visi aizdevēji, kas izsniedz kredītus pret nekustamā īpašuma ķīlu, paši nenodarbojas ar nekustamā īpašuma vērtēšanu, taču tie sadarbojas ar vairākām vērtēšanas kompānijām, kuru vērtējumiem tie uzticas.

Padomi nekustamā īpašuma vērtēšanai

  • Ja veicat nekustamā īpašuma vērtēšanu, lai saņemtu aizdevumu, noskaidrojiet, kuras no vērtēšanas kompānijām atbalsta konkrētais aizdevējs, jo pretējā gadījumā, aizdevējs šo vērtējumu var nepieņemt aizbildinoties ar neuzticību vērtēšanas kompānijai.
  • Nekustamā īpašuma vērtēšana parasti aizņem no 1-7 dienām (ar dažādiem izņēmuma gadījumiem). Rēķinieties ar iepriekš minēto laiku, ja vērtējumu ir svarīgi saņemt, līdz kādam noteiktam datumam.
  • Bankas un citi aizdevēji pieņem vērtējumus kas nav vecāki par 3 – 6 mēnešiem (atkarībā no aizdevēja).

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.