Kas var maldināt patērētāju?

Ko nozīmē bezprocentu kredīts? Bezprocentu kredīts var būt tiešām bezmaksas kredīts tajā gadījumā, ja tas ir kompānijas īpašais piedāvājums un tiek segtas visas kredīta noformēšanas izmaksas. Bet reizēm šī frāze tiek izmantota kā reklāmas sauklis, lai piesaistītu pircējus. Kā atšķirt, kurā gadījumā patērētāji tiek maldināti?

Ja kompānija piedāvā noformēt bezprocentu kredītu, bet to formējot, preces sākotnēji norādītā cena ir paaugstināta vai arī, ja pircējs maksā uzreiz, precei tiek piedāvāta atlaide, ir skaidrs, ka patiesībā cenas paaugstinājuma vai atlaides summa ir tā cena, kuru patērētājs īstenībā daļēji samaksā par kredīta izmantošanu.

Ja kompānija piedāvā noformēt bezprocentu kredītu, bet papildus jāsamaksā līguma noformēšanas un kredīta apkalpošanas izmaksas.

Vai papildus gada procentu likmei (GPL) jārēķina arī kredīta apkalpošanas maksājumi?

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem gada procentu likme ietver visas kredīta kopējās izmaksas, ieskaitot:

  • procentus,
  • maksu par kredīta apkalpošanu,
  • komisijas maksu par līguma noformēšanu,
  • samaksu par līguma kontroli.

Kā kontrolēt savus tēriņus?

Viss ģeniālais ir vienkāršs. Pirmais solis: sāc ar budžeta plānošanu.

Seko līdzi saviem tēriņiem arī ikdienā. Var izmantot dažādas metodes – var vākt čekus un pēcāk vakarā (vai nedēļas beigās) saskaitīt visus dienas tēriņus un attiecīgi salīdzināt ar noteiktajā kategorijā pieejamiem līdzekļiem.

Plānošanas beigās – tēriņu analīze. Ja plānojam budžetu un ik dienas sekojam līdzi saviem tēriņiem, tad šim pēdējam solim vajadzētu būt viegli veicamam. Un tā mērķis ir saprast, kā Tu varam izlietot savus līdzekļus saprātīgāk un kur varam ietaupīt – tā, lai pietiek gan uzkrājumiem, gan vajadzībām, gan vēlmēm.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.