Ko ņemt vērā pirms mājokļa iegādes

Nekustamais īpašumsMāja un dzīvoklis ir mūsu dzīves lielie pirkumi, par kuriem parasti ilgi sapņojam jau labu laiku pirms to iegādes. Mēs vēlamies, lai jaunajā mājvietā justos labi, lai darbs un skola atrastos tuvu mājām, lai tuvumā būtu labi attīstīta infrastruktūra, ritētu kultūras dzīve un atrastos vislabākās iespējas attīstīt bērnu dažādos talantus. Vienlaikus dzīve var būt tik saspringta, ka gribas brīvdienās atrasties tālu no sadzīves burzmas, kas mājas pirkuma gadījumā ir visnotaļ viegli realizējama vēlme, pat ņemot vērā bērnu intereses un ģimenes vajadzības sporta un kultūras aktivitāšu jomā. Autotransporta gadsimtā arī piecdesmit kilometri vairs nešķiet traucēklis, ja tikai nokļūstam tur, kur nepieciešams, šim ceļojumam neaizēnojot visus mājas dzīves jaukumus.

Ja iegādājamies dzīvokli, ar atsevišķu, no pilsētas attālinātu mājvietu rēķināties nevar, taču arī dzīvokļa pircējiem ir iespējas izvēlēties starp kluso rajonu un centra būvēm. Tomēr var pievērst uzmanību tādām dzīvokļa īpašībām, kā skaņas izolācija, ja tā atrašanās vieta ir noslogotu ielu vai tramvaja līniju tuvumā, parku vai atpūtas zonu pieejamība un tas, vai miera traucēkļi nav paslēpušies kaimiņu izskatā.

Ja esat kustības un dzīvīguma fans, mierīga apvidus izvēlei nav tik būtiska nozīme. Jebkurā gadījumā svarīgs ir mājokļa fiziskais stāvoklis, ko vislabāk būtu novērtēt kvalificēta būvinženiera skatījumā. Ja pērkat māju, kura jau iepriekš bijusi apdzīvota, jāsaprot, vai nav kādu īpaši veicamu remontu. Ja remontdarbos būs jāpievēršas pamatiem vai nesošajām sienām, prātīgi būtu pakaulēties ar esošo īpašnieku par cenu.

Praktiski izdevīgs, taču riskants solis ir ēkas vai dzīvokļa pirkšana izsolēs. Parasti šādiem objektiem ir salīdzinoši zemas cenas, jo pārdošanas iemesls ir īpašnieka maksātnespēja, kad īsā termiņā jāsedz parādi. Taču mājokli nejauši var iegādāties ar visiem īrniekiem. Tiesas ceļā veikta cilvēku pārvietošana mājvietas apdzīvošanu var aizkavēt pat vairākus gadus. Tāpat jāpievērš uzmanība tam, lai nenāktos maksāt iepriekšējā īpašnieka komunālo parādu un mājas vai dzīvokļa tehniskais stāvoklis neradītu pārsteigumu. Mīnuss izsoļu variantam -iepriekš nav izdevības iekļūt nama telpās.

Kredīts mājokļa iegādei

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.