Kokzāģētavā plāno investēt 350 tūkstošus eiro

Rīgas pašvaldības mežu apsaimniekotājam “Rīgas meži” piederošā kokzāģētava “Norupe” sausā materiāla škirošanas cehā plāno investēt aptuveni 350 tūkstošus eiro, aģentūrai BNS pastāstīja “Rīgas mežu” valdes loceklis Edgars Vaikulis.

Viņš sacīja, ka sausā materiāla škirošanas līniju plānots atvērt 2016.gadā, taču patlaban iecere vēl ir projektēšanas stadijā un vēl tiek saskaņotas izmaksas.

Vaikulis skaidroja, ka kokzāģētavas ražošanas jaudas jaunā sausā materiāla šķirošanas līnija īpaši nepalielinās, bet tā ļaus racionālāk izmantot esošos resursus. “Viss būs maksimāli racionalizēts. Šobrīd mēs esam orientēti uz fizisku darbu, bet pēcāk tas būs vairāk darbs uz procesu vadību un pārvaldību,” viņš sacīja, piebilstot, ka tiks celta arī produkcijas kvalitāte un pievienotā vērtība. Tāpat jaunā ražošanas līnija kokzāģētavā varētu radīt astoņas jaunas darba vietas.

“Rīgas mežu” valdes loceklis pastāstīja, ka kokzāģētavas attīstības plānos ietilpst arī granulu ceha būve. “Tas ir ilgtermiņa stratēģijās iekļauts,” pauda Vaikulis, piebilstot, ka projekta īstenošana varētu sākties nākamgad. Granulu cehā plānots pārstādāt ražošanas procesā radušās skaidas, kas ļautu vēl vairāk izmantot visu kokmateriālu.

Vaikulis pastāstīja, ka kokzāģētavā patlaban ir iespējams pārstrādāt apmēram trešdaļu iegūtās koksnes. Kokzāģētavas pārstrādes jauda ir 50 tūkstoši kubikmetru apaļkoksnes gadā.

Pēc Vaikuļa klāstītā, liela daļa no saražotās produkcijas tiek pārdota vietējā tirgū, taču pieaug arī eksporta apmēri un paplašinās eksporta tirgi (Lielbritānija, Lietuva, Apvienoto Arābu Emirāti, Dienvidkoreja).

“Rīgas meži” ir dibināti 2008.gada janvārī. Uzņēmums pilnībā pieder Rīgas domei.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.