Kontroles iekārtas iebraukšanai Vecrīgā pārdos izsolē

Rīgas domes (RD) Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti sēdē otrdien atbalstīja iebraukšanas un izbraukšanas kontroles Vecrīgā sistēmas pārdošanu izsolē, aģentūra BNS uzzināja komitejas sēdē.

RD Satiksmes departamenta vēstulē teikts, ka 2007.gadā izsludināts konkurss par jaunas transportlīdzekļu iebraukšanas un izbraukšanas elektroniskās kontroles sistēmas Vecrīgas īpaša režīma zonā ieviešanu un uzturēšanu, jo vecās kontroles sistēmas iebraukšanai Vecrīgā bija novecojušas. Tāpat jaunas iekārtas bija nepieciešamas, lai kontrolētu un ierobežotu autotransporta plūsmu Vecrīgas teritorijā. Konkursa uzvarētājs Satiksmes departamentam piegādāja sistēmas iekārtas 379,4 tūkstošu latu (539,8 tūkstošu eiro) vērtībā, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli 18%.

Vienlaikus departamenta vēstulē minēts – ņemot vērā, ka pēc Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas iniciatīvas Vecrīgai īpaša režīma zonas statuss netika pagarināts, departamentam piegādātā sistēma netika uzstādīta un lietota.

“Departaments meklēja risinājumus, lai atsevišķus sistēmas komponentus pielietotu savu funkciju nodrošināšanai, bet tika konstatēts, ka sistēma kopumā un atsevišķi tās komponenti ir specifiski pielietojami un to izmantošana citām funkcijām vai nu nav iespējama vai nepieciešams ieguldīt ievērojamus papildus līdzekļus, kas nav lietderīgi. Līdz ar ko tika konstatēts, ka departamentam nav iespējams uzstādīt un lietot sistēmas atsevišķus komponentus,” teikts Satiksmes departamenta vēstulē.

Tajā arī norādīts – tā kā departamenta funkciju nodrošināšanai iegādātā sistēma nav nepieciešama, departaments lūdz RD Satiksmes un transporta lietu komiteju atļaut veikt sistēmas atsavināšanu. Lai noskaidrotu Rīgas pilsētas pašvaldības iestāžu vajadzību pēc departamentam nevajadzīgās kustamās mantas, Rīgas pašvaldības mājaslapā 2014.gada 8.decembrī publicēts informatīvais paziņojums par atsavināšanai paredzēto kustamo mantu – sistēmu. Noteiktajā termiņā neviena Rīgas pilsētas pašvaldības iestāde neizteica vēlmi bez atlīdzības iegūt šo sistēmu iestādes valdījumā, tādējādi sistēmas atsavināšana jāveic, pārdodot to izsolē, solīšanu sākot no mantas nosacītās cenas.

Satiksmes departaments lūdza sertificētu vērtētāju noteikt aktuālo sistēmas iespējamo tirgus pārdošanas vērtību. Atbilstoši vērtētāju atzinumam konstatēts, ka atsevišķu sistēmas komponentu tālāka realizācija nav iespējama, jo tie ir tehniski novecojuši un vairs netiek izmantoti, pašreiz šādu darbu veikšanai tiek pielietotas citas konstrukcijas iekārtas, izgatavotas pēc citām tehnoloģijām un darbojas ar jaunāku programmatūru.

Tādējādi sistēmas realizējamo komponentu iespējamā pārdošanas tirgus vērtība ir 6394 eiro. “Ņemot vērā, ka sistēma ir ņemta grāmatvedības uzskaitē, kā viena vienība, neizdalot atsevišķi komponentus, līdz ar to departaments uzskata, ka tā ir pārdodama izsolē kā viena vienība, nosakot nosacīto cenu 6394 eiro (neizdalot atsevišķi komponentus, kuru tālāka realizācija nav iespējama un netērējot papildus pašvaldības līdzekļus to utilizācijai),” teikts departamenta vēstulē.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.