Kredīts

Kredīts ir parāda veids un parasti attiecas uz naudas summu, ko aizdevējs uz noteiktu laiku piešķir aizņēmējam; aizņēmējam ir jāievēro maksājumu nosacījumi un jāparaksta kredīta līgums pirms tiek izmaksāta kredīta summa. Naudas aizdošana ir visizplatītākais kredīta veids, bet tas var ietvert arī preču, pakalpojumu pārdošanu un aizdošanu, bet šis raksts ir vērsts tieši uz finansiāla rakstura darījumiem. Kredīti, ar kuru palīdzību aizņēmēji iegūst naudu, tiek pakāpeniski atmaksāti ilgākā laika periodā, par ko aizņēmējs un aizdevējs ir iepriekš vienojušies; parastā atmaksas metode ir balstīta uz ikmēneša maksājumiem.

Ko iegūst aizdevējs?

Šo pakalpojumu parasti sniedz par papildus izmaksām, kas tiek dēvēti par kredīta procentiem un tie var mainīties kredīta atmaksas laikā. Bieži vien aizdevēju politika ir tāda, ka aizņēmējs no sākuma atmaksā kredīta procentus un tad tikai sāk atmaksāt kredīta pamatsummu. Tomēr visbiežāk procentu maksājumi tiek pievienoti kredīta pamatsummai, tad kopsumma tiek sadalīta vienādās daļās un katru mēnesi tiek samaksāta neliela daļa no kredīta procentiem.

Viens no galvenajiem finanšu iestāžu uzdevumiem ir darboties kā pakalpojumu sniedzējam. Kredīti un banku kredīti ir ātrs un vienkāršs veids, kā ikviens var palielināt savu naudas plūsmu ar minimālu piepūli; ir pieejami citi veidi, kā palielināt savu finanšu kapitālu, bet nav tik viegli, kā šis.

Ilgtermiņa kredīts – hipotēka

Ilgtermiņa finanšu vienošanos, kas tiek noslēgta starp privātpersonām un uzņēmumiem, lai iegādātos nekustamo īpašumu, sauc par hipotēku, bet to var izmantot tikai šim nolūkam. Šādi kredīti, protams, ir daudz lielāki nekā standarta kredīti un aizdevēji prasa zināmu no aizņēmēja ķīlu pret kredīta piešķiršanu; standarta metode ir aizturēt īpašumtiesības uz māju, kamēr kredīts tiek nomaksāts pilnā apmērā. Kredīta saistību nepildīšana varētu nozīmēt, ka banka vai cits aizdevējs varētu atsavināt aizņēmēja māju un pārdot to tālāk; viņi var atgūt naudu šādā veidā vai arī var izlemt saglabāt īpašumu līdz vēlākam.

Kredīts pret ķīlu

Ikviens aizdevējs var lūgt ķīlu pret kredīta piešķiršanu un tā var notikt arī ar auto kredītu, ja auto tiek iegādāts ar kredīta palīdzību; apmēram tāpat kā ar mājas iegādi, kad māja ir arī kredīta ķīla. Šajā gadījumā kredīta ilgums nepārsniegs transportlīdzekļa kalpošanas ilgumu; ja runa ir par automašīnām, kredīts parasti ilgst tikai dažus gadus.

Uzņēmumi ir gudri un viltīgi nomaskē kredītus bez ķīlas un lielākā daļa cilvēku pat nesaprot, ka viņiem, iespējams, ir kredīts; kredītkartes, bankas overdrafti un cita veida finanses visas ietilpst šajā kategorijā.

Reizēm finanšu uzņēmumi izdara tiešu un netiešu spiedienu, lai kāds izmantotu kādu no viņu pakalpojumiem, lai uzņēmumam būtu vara pār indivīdu; šāda veida ļaunprātīga darbība ir pazīstama kā plēsonīga kreditēšanas prakse. Kritika, kas tiek veltīta dažādiem piegādātājiem, pamato, ka tās izsniedz kredītus ar ļoti augstām procentu likmēm. Jums būtu jāuzmanās no finanšu piedāvājumiem, kas šķiet pārāk labi, lai būtu taisnība, jo tie visticamāk tādi arī ir.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.