Kredīts dzīvokļa iegādei

Lai gan bankas sūkstās par “nolikto atslēgu principu”, kas nozīmē – mazāk cilvēku būs nenokārtotas saistības ar banku, ja tie nespēs samaksāt hipotekāro kredītu (tas dzēsīsies, kad banka atsavinās nodrošinājumu) – paši kredītņēmēji, vismaz to daļa, būs ieguvēji. Kredīts dzīvokļa iegādei nupat sadārdzināsies, jo tiks pieprasīta lielāka pirmā iemaksa, taču valsts plānos ir atbalstīt svarīgāko demogrāfisko grupu – ģimenes ar bērniem – piešķirot valsts galvotu aizdevumu pirmās iemaksas segšanai.

Kas ir kredīts dzīvokļa iegādei?

Kredīts dzīvokļa iegādei parasti pieņem hipotekārā kredīta formu. Tas ir, aizdevums tiek galvots ar vai nu jau īpašumā esošu, vai pērkamo nekustamo īpašumu. Kredītu dzīvokļa iegādei var saņemt gan bankās, gan pie nebanku kredītdevējiem. Lai saņemtu kredītu dzīvokļa iegādei, jārēķinās gan ar vairākiem vienreizējiem izdevumiem, gan, protams, ar laiku, lai sakārtotu visas nepieciešamās formalitātes.

Pieteikties konsultācijai vai kredītam dzīvokļa iegādei

Piesakieties vai uzziniet vairāk šeit, kur sarindoti Latvijas aizdevēji, kuri gatavi aizdot kredītu dzīvokļa iegādei.

Ja nepieciešams kredīts dzīvokļa iegādei, tad labākā izvēle ir hipotekārais kredīts. Hipotekārais kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ir ilgtermiņa kredīts, kas tiek nodrošināts ar Jūsu nekustamā īpašuma ķīlu. Tas nozīmē, ka pērkot dzīvokli kredītā – to var nodrošināt un saņemt kredītu ar zemākiem procentiem.

Svarīgākais, ko zināt pirms dzīvokļa iegādes

Pirms lemjat par dzīvokļa iegādi, reālistiski jāapzinās, kā mainīsies dzīves līmenis jaunā dzīvesvietā. Jādomā arī par to, kā rīkoties krīzes situācijās, kad radušies neparedzēti izdevumi. Jārēķinās, ka būs nepieciešami daudzu speciālistu pakalpojumi. Tas ir, jāpiesaista dzīvokļa vērtētājs, iespējams, arī nekustamo īpašumu mākleris. Šim visam nepieciešama nauda. Tāpat arī bankā par līguma noslēgšanu būs jāsamaksā vienreizēja komisija, un visam klāt nāk arī zemes grāmatas nodevas un citas lietas. Tāpat jārēķinās arī ar summu, ko varat novirzīt ikmēneša maksājumiem, kā arī maksājuma grafiku un tā veidu. Bet jūs jau paši zināt, ka tas var būt viens no svarīgākajiem lēmumiem, ko veicat savā dzīvē.

Lai saņemtu kredītu dzīvokļa iegādei:

Dzīvoklis

  • Jums jābūt vismaz 18 gadus vecam,
  • Jāsaņem regulāri ienākumi, kurus iespējams pierādīt,
  • Kā ķīla jānorāda jau esošs vai jaunais nekustamais īpašums.

Katram aizdevējam ir savādāki nosacījumi par kredīta maksimālo un minimālo summu, tieši tāpēc pirms vērsties pie kāda no aizdevējiem ar lūgumu izsniegt kredītu dzīvokļa iegādei, būtu labi pārliecināties vai aizdevējs piedāvā saņemt tieši tik lielu naudas summu kāda jums ir nepieciešama.

Saņemt kredītu dzīvokļa iegādei internetā

Saņemt kredītu

Ieteicams izvēlēties kredītu dzīvokļa iegādei internetā un uzsākt pieteikumu, lai iepazītos tuvāk ar šo kredīta veidu. Izvērtējiet vairākus kredīta piedāvājumus un nekautrējieties izmantot kredīta kalkulatoru, lai saprastu aptuvenās izmaksas.

Valsts galvots kredīts ģimenēm ar bērniem – Ģimenes, kuru ienākumu līmenis to atļauj, varēs pretendēt uz valsts galvotu kredīta pirmo iemaksu. Tas ir, valsts nevis segs, bet galvos pirmo iemaksu. Tādējādi palielināsies ikmēneša maksājums, taču ģimenēm nebūs jāgaida, līdz tiks iekrāta nepieciešamā nauda pirmajam maksājumam. Ģimenes ar nepilngadīgiem bērniem var pretendēt uz lielāku vai mazāku (procentuāli) nodrošinājumu, kas atkarīgs no bērnu skaita. Valsts gatava finansēt līdz pat 20%, taču ne vairāk kā 10 000 eiro, no aizdevuma summas.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.